GamePoint wybiera Infradata jako firmę odpowiedzialną za wdrożenie nowych usług równoważenia obciążenia sieci w nowym centrum danych

Leiden, 17 czerwca 2009 r. - GamePoint, założyciel strony www.spelpunt.nl, zdecydował się na współpracę z Infradata w zakresie wdrażania infrastruktury trasowania w swoim nowym centrum danych w Amsterdamie. Nowe centrum danych zostało wyposażone w kilka urządzeń równoważenia obciążenia i ochrony przed atakami Brocade (wcześniej Foundry) ServerIron.

Na całym świecie setki milionów ludzi regularnie grają w gry online. Wiele holenderskich firm jest liderami rynku gier online. GamePoint z siedzibą w Hadze jest największą społecznością gier online w Holandii. To co wyróżnia spelpunt.nl to fakt, że w gry można grać ze sobą nawzajem oraz z rywalami, co spowodowało powstanie tak bliskiej społeczności. Co miesiąc ponad 350 000 osób odwiedza stronę internetową i gra przeciętnie 120 minut podczas pojedynczej sesji. GamePoint stale się rozwija i uruchomił odpowiednik swojego serwisu w Belgii oraz w Niemczech. Już niedługo, do strony internetowej GamePoint dołączą kolejne kraje - Norwegia oraz Szwecja.

Sektor gier online wymaga, aby dana strona była zawsze dostępna i oferowała optymalną wydajność dla osób wchodzących na tę stronę. GamePoint korzysta z nowych narzędzi równoważenia obciążenia sieci, dzięki czemu może zaoferować najlepszą wydajność dla odwiedzających.

„Jest nam bardzo miło powitać GamePoint jako jednego z naszych klientów” - mówi Leon de Keijzer, Dyrektor Zarządzający w Infradata. – „Przemysł gier online stale się rozwija, stąd też jest on dla nas bardzo ciekawym rynkiem. Podpisanie umowy z GamePoint, liderem społeczności gier online, jest dla Infradata bardzo dobrą wiadomością i uświadamia nam, że podążamy we właściwym kierunku, równocześnie odkrywając rozwijający się przemysł gier online”.

Więcej informacji: GamePoint oraz Brocade Networks