Juniper Networks wprowadza przełomowy 100-gigabitowy interfejs ethernetowy do urządzeń serii T

Leiden, 8 czerwca 2009 r. - Juniper Networks, lider na rynku wysokowydajnych usług sieciowych, ogłosił w dniu dzisiejszym wprowadzenie pierwszej na rynku 100-gigabitowej karty ethernetowej do routera (100 GE), która zostanie zabudowana w routerze rdzeniowym T1600. Napędzane przez stale wzrastający ruch sieciowy - z usługami wideo, zaawansowanymi funkcjami bezprzewodowymi oraz nowymi trendami, takimi jak obliczenia oparte na chmurze obliczeniowej, które są kluczowymi czynnikami - sieci rdzeniowe wkrótce wymagać będą nowej generacji skali, a interfejsy 100 GE umożliwią wzrost wielkości nad większością interfejsów dostępnych obecnie.

Juniper Networks, jako pierwsza firma oferująca interfejs 100 GE na routerze rdzeniowym, gwarantuje, że routery serii T1600 zapewnią długotrwałe zabezpieczenie inwestycji a także skalowalność i elastyczność - cechy, które pozwalają na zwrot kosztów poniesionych na wysoce wydajne usługi, takie jak LTE oraz usługi wideo. Przy znacznym wzroście wydajności typu per-link, karta interfejsowa 100 GE firmy Juniper pozwoli usługodawcom oraz centrom danych na zmniejszenie liczby interfejsów wymaganych w sieciach, przekładając się na znaczny wzrost uproszczonych topologii oraz rozbudowanej wydajności roboczej - tym samym pomaga w obniżeniu całkowitego kosztu własności.

„Verizon stawia sobie rok 2010 za cel komercyjnego wdrożenia 100G” – powiedział Glenn Wellbrock, dyrektor Optical Transport Network Architecture & Design, Verizon –„Badania prowadzone do tej pory w naszej sieci koncentrowały się na udowodnieniu, że nasze dotychczasowe optyczne systemy transmisji są przygotowane na wsparcie 100G. Brakowało nam do tej pory jest prawdziwego interfejsu routera rdzeniowego 100G po stronie klienta. Wiadomość o wdrożeniu 100 GE interfejsów w routerach T1600 przez firmę Juniper była dla nas miłym zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę wzrost naszych FiOS, usług bezprzewodowych oraz usługi IP, 100G ma kluczowe znaczenie dla rdzenia sieci, pozwalając na sprawne i proste skalowanie. Poprzez dodanie interfejsów 100 GE do T1600, Juniper udowadnia możliwość wykorzystania istniejących zalet skalowania rdzenia z maksymalną wydajnością operacyjną”.

Interfejsy 100 GE oferowane obecnie będą bazować na - oraz będą wzmacniać - szereg przełomowych rozwiązań rdzeniowych firmy Juniper, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat, a mianowicie:

* Router rdzeniowy T1600: wprowadzony w roku 2007 router T1600 pozostaje najbardziej wydajnym routerem rdzeniowym typu single chassis oraz jedynym tego typu routerem o przepustowości 100 gigabitów na sekundę na każdy slot
* Juniper Control System (JCS) 1200: pierwsza na rynku — i jak do tej pory jedyna — wysoko wydajna platforma „control plane saling”, która wprowadziła opcję niezależnego skalowania zasobów przekazywania i „control plane” oraz wizualizacji sprzętowej dla routerów serii T
* TX Matrix Plus: umożliwia połączenie wielu routerów T1600 z JCS 1200 w celu utworzenia wysoce skalowalnych, elastycznych, sprzętowych routerów.

Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom, 100 GE umożliwi dostawcom usług bezprzewodowych i przewodowych, twórcom usług typu cloud oraz centrom danych realizację obietnicy wirtualizacji pozwalającej na konsolidację zasobów, poprawę efektywności oraz obniżenie kosztów. Juniper jest jedyną firmą, która zapowiedziała to unikalne połączenie wysoce skalowalnych, wydajnych routerów rdzeniowych, wirtualizacji dużej skali oraz interfejsów 100 GE - posiada więc wyjątkową pozycję, aby zapewnić klientom wsparcie w zakresie dostarczania usług nowej generacji, takich jak LTE, oprogramowanie jako usługa (Software as a Service - SaaS) oraz sieci jako usługa (Networks as a Service - NAA).

„Networking oznacza przejście od epoki, w której szybkie sieci trunkingowe były ukryte głęboko w sieci szkieletowej do czasów, gdzie szybkie sieci trunkingowe są potrzebne na całej drodze aż do urzędów krawędziowych. To jak przejście od czasów, gdzie przepustowość była dodawana do zdolności obsługi ruchu do momentu, w którym zdolność jest niezbędna w tworzeniu wysokiej jakości usługi pozwalających na wirtualizację aplikacji, serwerów, i treści” – powiedział Tom Nolle, Prezes i Dyrektor Generalny Cimi Corporation. „Juniper dodaje 100G, a co więcej, dodaje tę przepustowość wewnątrz szerokiego zestawu narzędzi wspierania różnego rodzaju aplikacji i misji sieciowych, które uczynią 100G wszechobecnym rozwiązaniem. Ogłaszają interfejs 100G, ale będą dostarczać 100G ekosystem”.

Innowacje wymienione powyżej, a także wiele innych, pomogły serii T stać się najbardziej powszechnie stosowanymi rozwiązaniami routingu rdzeniowego. Juniper sprzedał ponad 5000 routerów serii T ponad 220 klientom na całym świecie - w tym ponad 500 routerów T1600s w ciągu niespełna roku od daty wprowadzenia ich na rynek. Według badań przeprowadzonych przez Synergy Research, w ciągu ostatnich pięciu lat udział firmy Juniper w rynku routingu rdzeniowego wzrósł o 44 procent - przyczyniając się do 11-punktowego wzrostu akcji firmy, w porównaniu ze spadkiem, jaki odnotowały inne firmy.

Wszystkie te platformy pracują na systemie operacyjnym JUNOS® Software, jedynym systemie operacyjnym integrującym usługi routingu, przełączania, bezpieczeństwa oraz usług sieciowych Juniper Networks. Umożliwiając klientom i partnerom tworzenie aplikacji na oprogramowanie JUNOS za pośrednictwem platformy Partner Solution Development Platform 2, Juniper daje klientom możliwość skalowania usług, tworząc unikalne i spersonalizowane usługi. Klienci i partnerzy mogą korzystać z platformy Partner Solution Development Platform w celu opracowywania i realizacji nowych, innowacyjnych usług posiadających wartość dodaną dla poprawy wydajności i rentowności.

„Powstania 100 GE nie dało się uniknąć. Była to tylko kwestia czasu - obecnie trendy, takie jak cloud computing, konsolidacja i wirtualizacja centrum danych sprawiają, że dostępność do 100 GE staje się kwestią jeszcze bardziej naglącą niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Opher Kahane, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny Działu High-End Business Systems Unit, Juniper Networks –„Bazując na dekadzie przełomowych osiągnięć w zakresie technologii rdzeniowej, takich jak pierwszy router o przepustowości 100 gigabitów na slot, dzięki interfejsowi 100GE Juniper powraca na fotel lidera branży. Jest to rodzaj innowacji, która powoduje, że klienci sięgają po produkty Juniper, która oferuje sieci o wysokiej wydajności i zapewnia długotrwałą ochronę inwestycji”.

Juniper zaprezentuje kartę interfejsu 100 GE na swoim stoisku (5L27) podczas targów Interop Tokyo w tym tygodniu. Oczekuje się, że przed końcem roku 2009 uruchomiony zostanie program pilotażowy, pozwalający na przetestowanie karty 100 GE w sieci.

Więcej informacji: Juniper Networks

Partners & references

Juniper Networks