Juniper Networks oraz Infradata wybrane przez ACN w celu przeprowadzenia integracji infrastruktury w nowym europejskim centrum danych

ACNLeiden, 18 stycznia 2010 r. - ACN dokonał wyboru Juniper Networks do swojego nowego centrum danych w Amsterdamie. ACN jest największą na świecie firmą zajmującą się sprzedażą bezpośrednią, oferującą niedrogie usługi telekomunikacyjne użytkownikom oraz małym firmom w Europie, Ameryce Północnej, w rejonie Azji oraz Pacyfiku. Na nieustannie rozrastające się portfolio produktów firmy ACN składają się usługi telefonii cyfrowej, stacjonarnej, komórkowej oraz internetu świadczone za pośrednictwem własnej sieci najnowszej generacji.

Do swojego nowego centrum danych w Amsterdamie ACN wybrał routery magistralowe serii M produkowane przez Juniper . Do ochrony całej infrastruktury sieci przełączających wybrano zapory sieciowe serii FX oraz SRX. Infradata jest preferowanym partnerem ACN, który zatroszczy się o dostawę i wsparcie sprzętowe. Infradata zapewni również wsparcie dla istniejących kontrolerów Session Border Controllers (SBC) firmy Acme Packet oraz urządzeń Juniper M120 w pozostałych centrach danych ACN.

Nowe centrum danych będzie obsługiwane przez jeden system operacyjny: JUNOS. Pozwoli to na zapewnienie efektywności operacyjnej oraz zmniejszenie obciążenia działu IT Infrastructure. Juniper został wybrany przez ACN również ze względu na skalowalność, cenę oraz elastyczność.

„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zostaliśmy wybrani jako preferowany partner ACN w Europie” – mówi Leon de Keijzer, Dyrektor Zarządzający Infradata. – „Dzięki naszej wiedzy technicznej udało nam się stworzyć rozwiązania umożliwiające ich przyszłą aktualizację, dzięki którym ACN będzie w stanie osiągnąć swoje ambitne plany rozwojowe”.

Więcej informacji: ACN oraz Juniper Networks

Partners & references

Juniper Networks