Juniper Networks

Przełączniki Ethernet serii EX

Potężne przełączniki sieci Ethernet o wysokiej dostępności.

Postęp w ekonomii sieci w przedsiębiorstwach

Przełączniki Ethernet serii EX firmy Juniper Networks stanowią nową erę w zakresie sieci, dostarczając wysokiej jakości rozwiązania klasy operatorskiej zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb dzisiejszych konwergentnych sieci oddziałów, kampusów i centrów danych. Seria EX-firmy Juniper to seria przełączników sieci Ethernet działających pod kontrolą sieciowego systemu operacyjnego firmy Juniper — JUNOS.

Przełączniki EX obsługują szereg funkcji, w tym wysoką dostępność i kontrolę dostępu do sieci (NAC). Obsługa NAC, którą Juniper nazywa Ujednoliconą Kontrolą Dostępu (Unified Access Control, w skrócie UAC), umożliwia przełącznikom wymuszanie stosowania zasad dostępu, a nie poleganie na zaporach ogniowych, bramach VPN czy przełącznikach innych dostawców.

Przełączniki dostępowe

Przełączniki dostępowe 1 GbE o stałej konfiguracji, które zapewniają dostęp do sieci korporacyjnej i są dostępne z funkcją PoE i szyfrowaniem Media Access Control Security (MACsec).

EX2200: Urządzenia 1U o niskim poborze mocy i niskim poziomie hałasu oferują ekonomiczne rozwiązanie dla oddziałów i sieci kampusowych.

EX2200-C: Bezwentylatorowe rozwiązanie klasy podstawowej do wdrożeń o niskiej gęstości w oddziałach i w środowiskach grup roboczych.

EX2300: Kompaktowy, ekonomiczny przełącznik o wysokiej gęstości dla małych środowisk sieciowych, w których miejsce i moc są na wagę złota.

EX2300-C: Kompaktowy, energooszczędny przełącznik dla oddziałów o małej gęstości i grup roboczych w przedsiębiorstwach, bezwentylatorowa konstrukcja idealna do zastosowań w biurach otwartych i w zastosowaniach komercyjnych.

EX3300: Kompaktowe przełączniki dla wymagających konwergentnych, korporacyjnych zastosowań dostępowych.

EX3400: Ekonomiczne przełączniki dostępowe o wydajności, elastyczności i łatwości zarządzania, które wcześniej były dostępne tylko w platformach najwyższej klasy.

EX4200: Elastyczne, przystosowane do zestawiania w stos przełączniki dla centrów danych i uczelni.

EX4300: Obsługuje wdrożenia w oddziałach, kampusach i centrach danych oraz wdrożenia agregacyjne.

EX-RPS: Redundantny system zasilania (redundant power system, RPS) zapewnia zasilanie awaryjne przełączników Ethernet EX2200 i EX3300 firmy Juniper Networks.

Przełączniki agregujące

Przełączniki agregujące 10 GbE o stałej konfiguracji dla wdrożeń sieci kampusowych o wysokiej gęstości.

EX4550: To kompaktowa, wydajna platforma dla wdrożeń w centrach danych, w kampusach i u dostawców usług.

EX4600: Zapewnia skalowalne rozwiązanie 10 GbE dla wdrożeń w małych kampusach i agregacji kampusów o dużej gęstości.

Przełączniki szkieletowe

Elastyczne przełączanie rdzeniowe dla wdrożeń o dużej gęstości o znaczeniu krytycznym dla sieci kampusowych. 

EX9200: Gotowy do stosowania w sieciach definiowanych programowo (SDN), oferuje elastyczność i skalowalność wymaganą dla rozwoju biznesu.

Firma Infradata jest partnerem Juniper Networks. Nasi doświadczeni inżynierowie zapewniają najwyższej klasy pomoc techniczną i mogą realizować projekty o dowolnej skali.

Cechy

Pojedynczy punkt zarządzania

Połączone przełączniki obsługujące architektury Virtual Chassis, Virtual Chassis Fabric i Junos Fusion Enterprise działają jako jedno logiczne urządzenie, zapewniając uproszczone zarządzanie.

Osiem kolejek jakości usług (QoS) na port

Elastyczne opcje konfiguracyjne zapewniają właściwe priorytety dla transmisji głosu, obrazu i wielu poziomów ruchu danych, umożliwiając konwergencję innych sieci, takich jak automatyzacja budynków czy systemy z monitoringu wideo.

Zarządzanie ryzykiem dla bezpieczeństwa

Zintegrowane funkcje Unified Access Control (UAC) pomagają przełącznikom serii EX dynamicznie zapewniać ochronę sieci, dostęp dla gości oraz usługi QoS oparte na tożsamości.

Maksymalna wydajność

Wysoka gęstość portów 1 GbE, 10 GbE, 40 GbE i 100 GbE radykalnie upraszcza topologię sieci i operacje sieciowe.

Innowacyjny, ekonomiczny projekt

Obsługa wielu architektur w rodzinie produktów w chmurze w połączeniu z systemem operacyjnym Junos obniża koszty i złożoność, a jednolite narzędzia do zarządzania i automatyzacji konsolidują monitorowanie systemu.

Wysoka dostępność

Podwójne wewnętrzne zasilacze AC z podziałem obciążenia i nadmiarowe wentylatory o zmiennej prędkości chronią przełączniki przed awarią jednego zasilacza lub wentylatora, zwiększając tym samym niezawodność systemu i eliminując przestoje.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej