Elite Partner

Juniper Networks - Software Defined Networks

Przygotuj się na wiek chmury dzięki otwartemu rozwiązaniu SDN zapewniającemu wysoką wydajność, elastyczność oraz bezpieczeństwo.

W ostatnich latach w branży rozwiązań sieciowych wiele słów poświęcono sieciom definiowanym programowo (SDN), jednak w praktyce sieci były od zawsze definiowane programowo na wiele sposobów. Oprogramowanie stanowi podstawę wszystkich rozwiązań technologicznych, które mają jakikolwiek wpływ na nasze życie i nawet sieci nie stanowią wyjątku od tej reguły. Jednak pomimo tego dotychczas sieci były ograniczane przez oprogramowanie, a w zasadzie sposób jego konfiguracji, dostarczania i zarządzania – było bowiem dostarczane dosłownie w pudełku, aktualizowane całościowo i zarządzane przy pomocy wiersza poleceń, który przypominał czasy komputerów ośmiobitowych i system DOS z lat 80. XX wieku.

Zarówno przedsiębiorstwa, jak i dostawcy usług poszukują rozwiązań i odpowiedzi na wyzwania związane z sieciami, dążąc do tego, by ich sieci dynamicznie dostosowywały się do wymagań i potrzeb w oparciu o zasady przedsiębiorstwa. Jednocześnie wszyscy dążą także do automatyzacji zarządzania siecią w celu ograniczenia nakładów pracy oraz kosztów związanych z zatrudnieniem profesjonalistów do obsługi sieci. Użytkownicy sieci chcą błyskawicznie wdrażać i uruchamiać nowe aplikacje sieciowe i wykorzystywać je do swoich potrzeb tak, by osiągać dzięki nim wyniki biznesowe. Jednocześnie chcą to robić w sposób, który umożliwia im wprowadzanie tych nowych możliwości i dodatkowych opcji bez zakłócania działalności przedsiębiorstwa. Wszystko to wydaje się być naprawdę trudnym wyzwaniem, jednak sieci definiowane programowo stanowią na nie odpowiedź i dają nadzieję na dostarczenie rozwiązań wszystkich dotychczasowych problemów. W jaki sposób sieci definiowane programowo mogą to osiągnąć? Aby rozszyfrować i zrozumieć tego typu sieci, musimy spojrzeć dokładniej na oprogramowanie sieciowe. Na podstawie tej wiedzy możemy wyciągnąć wnioski i opracować sposoby rozwiązania istniejących problemów. Właśnie to leży u podstaw sieci definiowanych programowo

Poniżej przedstawiamy sześć zasad sieci definiowanych programowo oraz korzyści płynących z nich dla użytkowników:

  1. Jasne i wyraźne rozdzielenie funkcji oprogramowania sieciowego na cztery warstwy: warstwę zarządzania, usług, kontroli oraz transmisji danych, stanowiące fundament pozwalający na optymalizację każdej z nich w ramach sieci.
  2. Centralizacja stosownych elementów warstw zarządzania, usług i kontroli w celu uproszczenia sieci oraz obniżenia kosztów operacyjnych.
  3. Wykorzystanie technologii chmury w celu zapewnienia elastycznego skalowania i wdrażania nowych elementów, co umożliwia obniżenie kosztów dzięki opłatom za faktyczne wykorzystanie, zmniejszeniu czasu poświęcanego na wdrożenia oraz korelacji kosztów w stosunku do wartości.
  4. Utworzenie platformy dla aplikacji sieciowych i usług oraz ich integracja z systemami zarządzania umożliwiająca wdrożenie nowych rozwiązań biznesowych.
  5. Standaryzacja protokołów w celu zapewnienia interoperacyjności i jednolitego wsparcia rozwiązań dostarczanych przez wszystkich dostawców, co zapewnia możliwość wyboru i pozwala na dalsze obniżenie kosztów.
  6. Stosowanie zasad sieci definiowanych programowo, w tym bezpieczeństwa, do wszystkich sieci i usług sieciowych – od centrum danych i budynków przedsiębiorstwa po sieci mobilne i przewodowe wykorzystywane przez dostawców usług.

 

Talk with an Expert

Speak with a solutions expert or architect. Give us a call or leave a message. Our team is ready for your business.

Firma Infradata jest partnerem Juniper Networks. Nasi doświadczeni inżynierowie zapewniają najwyższej klasy pomoc techniczną i mogą realizować projekty o dowolnej skali.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej