News
06 Jun 2012

Infradata zaopatruje LeaseWeb w interfejsy Ethernet o szybkości 100 Gbps firmy Juniper Networks

Leaseweb selecteert Infradata

Leiden, 13 marca 2012 r. – Wiodący europejski dostawca usług hostingowych, firma LeaseWeb, jest jednym z pierwszych dostawców usług hostingowych, który zainwestował w interfejsy o szybkości transmisji danych wynoszącej 100 GE. Nowe interfejsy o szybkości transmisji danych 100 Gbps stosuje się w ramach platformy serii MX firmy Juniper Networks, obsługiwanej przez firmę LeaseWeb. Integrator sieciowy Infradata wnosi swój wkład przez zapewnianie dostawy i wsparcia dla szybkich serwerów klasy blade.

Rozszerzenie przepustowości przez firmę LeaseWeb stanowi środek przygotowawczy dla osiągnięcia maksymalnego poziomu przepływu danych, jakiego dostawca usług hostingowych się spodziewa. Opisywane maksymalne przepływy danych są spowodowane podniesieniem poziomu użytkowania Internetu oraz ogromnym zapotrzebowaniem na technologie „rich media” (takie jak na przykład strumieniowe transmisje wideo) świadczone za pośrednictwem Internetu. Firma Leaseweb będzie wykorzystywała interfejsy o szybkości transmisji danych rzędu 100 Gbps w celu umocnienia połączenia firmy z AMS-IX, jedną z największych na świecie giełd Internetu. Oznacza to pierwszy przypadek takiego działania dostawcy usług hostingowych z zastosowaniem technologii Juniper. Dzięki temu firma LeaseWeb może nadal gwarantować swoim klientom wysoką jakość, jednocześnie silnie kontrolując przepływ danych i koszty sieci. Dzięki szybkiemu przyjęciu przez firmę Juniper Networks oraz krótkiemu czasowi sprzedaży kart sieciowych Ethernet o szybkości 100 Gbps, firma LeaseWeb może już teraz stosować serwery klasy blade.

Firma LeaseWeb zapewnia hosting ponad 40 000 serwerów i jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się dostawców usług hostingowych w Europie, obejmując prowadzenie w zakresie szybkości rzędu 100 Gbps na rynku holenderskim.

„Oferowanie takiego poziomu działania na aktualnym rynku umożliwia nam zagwarantowanie zarówno aktualnym, jak i nowym klientom lepszej jakości przy względnie niskich kosztach sieci. Integrator Infradata i Juniper Networks upewniły nas w przekonaniu, że szybkie i długoterminowe czerpanie korzyści z tego rodzaju ulepszenia jest możliwe”, mówi Ruud Mous, Dyrektor Handlowy firmy LeaseWeb.

„Fakt, że LeaseWeb była jedną z pierwszych firm w Holandii, które zaczęły oferować łącze o szybkości 100 Gbps potwierdza innowacyjność, szybką adaptabilność oraz szeroki zasięg skali firmy jako dostawcy usług hostingowych. Biorąc pod uwagę ogromny wzrost przepływu danych w Internecie, przypuszczam, że firma LeaseWeb zdecydowanie nie będzie ostatnim w tym roku dostawcą usług hostingowych, zamawiającym interfejsy o szybkości transmisji danych na poziomie 100 Gbps”, mówi Pieter Vogelaar, Dyrektor Handlowy firmy Infradata.

Więcej informacji: Leaseweb i Juniper.net