Rozwiązania

Operatorzy komórkowi

Podstawowym wyzwaniem operatorów komórkowych jest przygotowanie całości infrastruktury pod obsługę coraz to większego ruchu danych generowanego przez klientów przy użyciu smartfon’ów, tabletów, czy też modemów bezprzewodowych. Tendencja ta ulegnie zwielokrotnieniu w momencie migracji operatorów komórkowych do technologii LTE w warstwie dostępowej.

Infradata posiada w swoim portfolio rozwiązania do budowy nowoczesnych sieci agregujących, typu IP RAN, oraz wysokowydajnych szkieletów IP/MPLS.

W miarę jak ciężar usług mobilnych przesuwa się powoli od usług głosowych do usług transmisji danych, coraz bardziej istotnym stają się dla operatora zagadnienia związane z tymi właśnie usługami, takie, jak:

  • szczegółowe zrozumienie rodzaju usług, z których korzystają abonenci transmisji danych, jak również zapewnienia im ochrony przed atakami z sieci.
  • skuteczne zarządzanie usługami pakietowymi, w tym takimi aspektami, jak zarządzanie adresacją IP, infrastrukturą serwerów DHCP/DNS
  • przygotowanie do migracji w kierunku technologii IPv6. Z racji znaczącej dynamiki wzrostu ilości abonentów pakietowych w sieciach mobilnych, będą one jednymi z pierwszych zmuszonych do pełnego wdrożenia technologii IPv6 w swoich sieciach.

Infradata posiada doświadczenie i rozwiązania w każdym z tych obszarów.