Technologia

Eksperci w Next Generation Mission Critical

CWDM DWDM

WDM jest to technologia zwielokrotnienia częstotliwości. Umożliwia przesyłanie strumieni danych w światłowodach na różnych długościach fali. Istnieją zasadniczo dwa rodzaje systemów WDM:

Coarse Wavelength Division Multiplexing – system o mniejszej pojemności, jednakże w wielu zastosowaniach mogący okazać się efektywny kosztowo.

DWDM - Dense Wavelength Division Multiplexing – system umożliwiający przesyłanie 32, 64 lub 128 strumieni danych na różnych długościach fali w światłowodzie. Systemy składają się z wielu elementów takich jak transpondery, multipleksery, wzmacniacze, kompensatory dyspersji. Nowoczesne rozwiązania zapewniają elastyczne zarządzanie ścieżkami optycznymi, dzięki zastosowaniu przestrajalnych multiplekserów ROADM, a dzięki technologii G-MPLS umożliwiają integrację z sieciami IP MPLS. Nowoczesne sieci MPLS udostępniając technologię IPoDWDM umożliwiają również integrację z warstwą optyczną poprzez zastosowanie kart OTN. Zaletą takiego rozwiązania, dzięki wykorzystaniu na kartach OTN protokołu G.709, jest wprowadzenie do warstwy kontrolnej MPLS informacji pochodzących z warstwy optycznej, oraz optymalizację przełączania ścieżek MPLS-TE FRR.

Infradata posiada wieloletnie doświadczenie w integracji rozwiązań z zakresu technologii CWDM i DWDM. W związku z najwyższym statusem partnerskim MRV Networks oraz możliwości bazowania na produktach firm Ekinops oraz Transmod , Infradata jest w stanie zapewnić swoim klientom wydajne, niezawodne i dopasowane do potrzeb klientów rozwiązania.

Jeśli zainteresowani jesteście Państwo zagadnieniami związanymi z powyższym tematem prosimy o kontakt z Infradata Polska pod numerem telefonu  22 5671740 lub mailem info@infradata.pl.