Projekty

Dion Global Solutions współpracuje z Infradata, aby umożliwić bezpieczną migrację do chmury

Dion Global Solutions jest globalną firmą działającą w dużych centrach finansowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Indiach, Malezji, Singapurze, Hongkongu, Indonezji i Australii. Spółka ta jest wiodącym na rynku dostawcą innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla doradców finansowych, brokerów, banków i innych instytucji finansowych, umożliwiając im optymalizowanie działalności biznesowej i zwiększanie satysfakcji ich klientów.

Ostatnio firma Dion uruchomiła platformę Wealth Intelligence (WIN), która działa w modelu oprogramowania jako usługi (SaaS) i została wyróżniona wieloma nagrodami. To rozwiązanie zapewniające pakiet autonomicznych, niezależnych od systemu modułów do zarządzania inwestycjami, interakcji z klientami, zarządzania zamówieniami, sporządzania analiz i zarządzania zasobami, jest hostowane na platformie Amazon Web Services (AWS).

Spotkaliśmy się z Tanveerem Hafeezem, globalnym menedżerem działu IT w Dion, aby omówić, w jaki sposób model SaaS zapewnia klientom lepszą jakość i elastyczność oraz jak bardzo kluczowa jest w nim rola zaufanych partnerów w zakresie bezpieczeństwa, takich jak Infradata.

Pyt.: Czy może nam Pan krótko przedstawić swoją firmę i profil klientów, z którymi współpracujecie?

Odp.: Dion jest partnerem technologicznym z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań w zakresie oprogramowania do zarządzania majątkiem. Obejmuje to przetwarzanie potransakcyjne, obsługę FATCA, CRS i innych wymagań podatkowych, dystrybucję funduszy wzajemnych i zarządzanie nimi, a także zarządzanie ryzykiem i zgodnością z przepisami. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i tworzymy w związku z tym spersonalizowane rozwiązania, aby spełnić ich określone wymagania. Niedawno uruchomiliśmy naszą nową modularną platformę hostingową WIN hostowaną w AWS — oznacza to, że ​​reputacja i bezpieczeństwo to dla nas kwestie podstawowe.

Pyt.: Jakie rozwiązania Państwo oferują i jak one ewoluowały?

Odp.: Z biegiem czasu opracowaliśmy pełny, zintegrowany system modułowy — back end obejmuje takie kwestie, jak zarządzanie kontraktami, opłaty, przetwarzanie i raportowanie podatkowe, natomiast front end oferuje rozwiązania w zakresie handlu, śledzenia portfela, dystrybucji funduszy i analiz. Ponadto oferujemy system zarządzania dokumentami, który został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Tradycyjnie większość tych rozwiązań była hostowana w centrach danych lub w serwisach internetowych klientów.

Niedawno podjęliśmy decyzję o przeniesieniu platformy WIN do modularnego modelu SaaS opartego na subskrypcji w chmurze, który umożliwia klientom zwiększenie skali w odpowiedzi na potrzeby biznesowe, potrzeby rynkowe i potrzeby klientów, tak aby nie ograniczał ich sprzęt czy fizyczna lokalizacja. Umożliwiamy rozwój określonego rozwiązania wraz z klientem i w ten sposób pomagamy klientom zwiększać wydajność oraz zarządzać ryzykiem w sposób, który zwykle wiązałby się z dużymi wdrożeniami oprogramowania w sektorze finansowym.

Pyt.: W jaki sposób firma Infradata w tym Państwa wspierała?

Odp.: Atutem Dion jest dostarczanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla branży finansowej, które umożliwiają kontrahentom zarządzanie majątkiem ich klientów i powiększanie go. Infrastruktura i bezpieczeństwo tych rozwiązań są najważniejsze, nie jest to jednak główny obszar naszych kompetencji. Chociaż dysponujemy silnym zespołem technicznym zajmującym się zarządzaniem infrastrukturą i jej zabezpieczaniem, polegamy na specjalistach takich jak Infradata, którzy mają dogłębną wiedzę na temat najnowszych trendów i rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa i mogą je zastosować w naszej działalności. W przypadku Infradata nie chodzi o technologię dla samej technologii, lecz o stworzenie rozwiązania, które będzie dostosowane do konkretnych wymagań klientów.

Pyt.: Czy jest coś szczególnego, co według Państwa wyróżnia ekspertów z Infradata wśród innych partnerów w zakresie cyberbezpieczeństwa?

Odp.: Tak. Szczególnie cenię sobie współpracę ze specjalistami, którzy mają rzeczywiste doświadczenie w rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych i znają trudności, które temu towarzyszą. Rzadko zdarza się znaleźć partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy naprawdę „rozumieją temat”, a ponieważ znają firmę klienta prawie tak dobrze, jak on sam, mogą sugerować naprawdę konstruktywne rozwiązania. To właśnie dzięki temu Infradata naprawdę się wyróżnia.

Pyt.: I ostatnie pytanie. Co niesie przyszłość dla partnerstwa Dion i Infradata?

Odp.: Dion i Infradata kontynuują współpracę nad nowymi, pionierskimi rozwiązaniami dla klientów Dion. Rozważamy potencjalną ofertę usług zarządzanych, a także kontynuujemy budowanie naszego bezpieczeństwa cybernetycznego i możliwości infrastruktury.

Why Infradata

Superior Project Execution

First Time Right Philosophy.

Direct Expert Access

Skilled multi-certified engineers who are context-aware.

Lean and Agile

Achieving quality, speed and customer alignment.

Vendor Agnostic

Designing and delivering best-of-breed solutions.

Holistic Approach to Security

From endpoint to network edge.

Proven Experience

Delivering services and solutions globally.

Ready to talk?

Get in touch with us today.

Give us a call or leave a message. Our team is ready for your business.

Leave message Call now Request Quote

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej