Projekt usług zarządzanych

Feilo Sylvania wybiera rozwiązanie Managed Firewall firmy Infradata

Od incydentu cybernetycznego po globalne rozwiązanie Managed Firewall

Branża: Oświetleniowa i produkcyjna

Wyzwanie: Ograniczenie negatywnych skutków awarii zapór sieciowych FortiGate dla najważniejszych systemów w krajach Beneluksu.

Rozwiązanie: Firma Infradata dostarczyła swoje rozwiązanie Managed Firewall – zarządzaną zaporę sieciową – dzięki któremu udało się ochronić najważniejsze globalne systemy internetowe spółki Feilo Sylvania.

Wyniki:

  • Wdrożono mechanizmy obronne, w wyniku których nastąpiło zmniejszenie ryzyka wystąpienia negatywnych skutków spowodowanych przez awarię zapór sieciowych w krajach Beneluksu; 
  • Zminimalizowano czas przestoju systemów o kluczowym znaczeniu dla kontynuowania działalności przedsiębiorstwa z trzech dni do zaledwie kilku godzin;
  • Wdrożono globalne rozwiązanie Managed Firewall, obejmujące zarządzane zapory sieciowe chroniące witryny internetowe dostępne w 48 krajach na świecie.
  • Odświeżono infrastrukturę centrach danych w krajach Beneluksu;
  • Zapewniono ochronę przed złożonymi atakami phishingowymi;
  • Wdrożono nowe, skuteczne rozwiązanie w zakresie zarządzania urządzeniami, na których opiera się sieć przedsiębiorstwa.

 

Feilo Sylvania to globalny, wiodący dostawca profesjonalnych i architektonicznych rozwiązań oświetleniowych LED.

Mając ponad stuletnie doświadczenie w dziedzinie oświetlenia i armatur, Feilo Sylvania oferuje pionierskie produkty i systemy dla sektora publicznego, handlowego i prywatnego. Feilo Sylvania stara się uzyskać najlepsze produkty, najlepszą obsługę oraz doradztwo. Konsumenci na całym świecie polegają na jednym z oddziałów – Concord, Sylvania lub Lumiance – a to dzięki najwyższej jakości i energooszczędnym rozwiązaniom, dopasowanym do każdego indywidualnego życzenia.

Główną działalność Feilo Sylvania stanowi produkcja i dystrybucja armatury oświetleniowej i źródeł światła. Firma posiada ośrodki produkcyjne i dystrybucyjne, ogólnoświatowe technologiczne centra badań i rozwoju oraz dostęp do rynku aż w 48 krajach.

Ze swoją szeroką gamą produktów Feilo Sylvania jest wiodącym dostawcą profesjonalnych i architektonicznych rozwiązań oświetleniowych. 

Incydent cybernetyczny prowadzi do kontaktu z Infradata

W pewien letni, piątkowy wieczór w 2017 roku odezwał się telefon Tony’ego Viaene, Senior Account Managera w Infradata. Dzwonił Armand Bovie, Global Senior ICT Manager z Feilo Sylvania. 

Armand podzielił się informacją, że centralna zapora sieciowa FortiGate w Feilo Sylvania się poddała. Skutek? Awaria krytycznych systemów, koniecznych, aby kontynuować działalność. „Pomimo zapasowego rozwiązania w wyniku usterek technicznych oba urządzenia zawiodły w przeciągu jednej, dwóch godzin”, powiedział Armand.

Tony natychmiast skontaktował Armanda z dwoma inżynierami ds. bezpieczeństwa sieci z Infradata. Dla nich weekend miał jeszcze długo nie nadejść.

„W Infradata od razu wzięto sobie nasz problem do serca. Firma zadbała, abyśmy w bardzo krótkim czasie odzyskali funkcjonującą infrastrukturę, choć nie podpisywaliśmy umowy serwisowej.” – Armand Bovie, Global Senior ICT Manager w Feilo Sylvania

„Obejście” przez zaporę Juniper SRX jako rozwiązanie tymczasowe

Tymczasem w tym samym centrum danych także druga zapora sieciowa FortiGate postanowiła skapitulować. Była ona kołem zapasowym, które jednak zawiodło niemalże w tym samym momencie. „Niestety obowiązywała nas umowa w zakresie wsparcia w trybie następnego dnia roboczego (NBD), zawarta z ówczesnym dostawcą właśnie ze względu na to zapasowe rozwiązanie”, wyjaśnia Armand. „Ale przez długi sierpniowy weekend oznaczałoby to dostawę urządzenia zastępczego dopiero po trzech dniach.”

"Problem, który mógł całkowicie uniemożliwić sprzedaż produktów przez sklepy internetowe w Beneluksie przez cały weekend, został rozwiązany w jeden wieczór.”

Inżynierowie bezpieczeństwa potraktowali to jako wyzwanie i od razu podjęli działania. Dostępna była wciąż zapora Juniper Networks SRX i jeden z inżynierów jeszcze tego samego wieczoru pojechał do centrum danych Feilo Sylvania. Początkowo było to tymczasowe rozwiązanie, mające działać do momentu dostawy nowych zapór FortiGate. 

W ten sam piątkowy wieczór w centrum danych Feilo Sylvania zaczęła więc działać zapora SRX Juniper Networks. Tymczasowo brała na siebie ciężar niedziałających zapór FortiGate. Inżynierowie bezpieczeństwa wysłali Armandowi wiadomość, że „obejście” SRX zostało pomyślnie wykonane. W ciągu kilku godzin najważniejsza sieć w Feilo Sylvania była gotowa do działania. Problem, który mógł całkowicie uniemożliwić sprzedaż produktów przez sklepy internetowe w Beneluksie przez cały weekend, został rozwiązany w jeden wieczór.

„Infradata to elastyczny partner, zaangażowany w nasze rozważania i pozwalający nam szybko reagować na dodatkowe oraz całkiem nowe potrzeby związane z siecią” – Armand Bovie, Global Senior ICT Manager w Feilo Sylvania

Rozwiązanie Managed Firewall dla Feilo Sylvania

Po weekendzie pierwsze analizy wykazały, że infrastruktura centrów danych w Beneluksie wymaga aktualizacji i przeglądu, jeśli fundament centrum danych ma mieć ochronę na najwyższym poziomie i zapewniać wysoką wydajność w przyszłości. „Od tego momentu wspólnie z Infradata dokonaliśmy przeglądu naszej infrastruktury sieciowej w centrach danych”, mówi Armand. „Obecnie zajmujemy się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań, przy których Infradata zapewnia nam instalacje, konfiguracje i monitoring.”

Ta infrastruktura zawczasu będzie wykrywać przyszłe ataki i cyberzagrożenia i rozprawiać się z nimi. Infradata instaluje i zarządza nowymi przełącznikami Huawei w centrum danych. Zapory używane przez Feilo Sylvania na wszystkich stronach internetowych w 48 państwach unowocześnia i kontroluje już Infradata.

„Usługi Infradata, z których teraz korzystamy, to zgodne z aktualnym stanem wiedzy technologie w dobrej cenie” – Armand Bovie, Global Senior ICT Manager w Feilo Sylvania.

Feilo Sylvania dzięki temu doświadczeniu decyduje się powierzyć Infradata globalne zarządzanie strukturalne wszystkimi zaporami. Oprócz usługi Managed Firewalls firma wybrała rozwiązanie bazujące na współpracy Infradata z firmą Fox-IT. Należy do niej ochrona przedsiębiorstwa przed złożonym phishingiem. W ten sposób Feilo Sylvania na co dzień korzysta ze strukturalnej uwagi Infradata w kwestiach cyberbezpieczeństwa oraz najważniejszych sieci firmy.

„Kompetencje Infradata umożliwiają stosowanie bardziej innowacyjnych technologii IT oraz podwyższenie poziomu zabezpieczenia naszych systemów. To podnosi sprawność zarządzania naszym centralnym sprzętem sieciowym i pomaga nam jeszcze bardziej scentralizować infrastrukturę IT. Infradata to elastyczny partner, zaangażowany w nasze rozważania i pozwalający nam szybko reagować na dodatkowe oraz całkiem nowe potrzeby związane z siecią. Odnosi się to do nas, jako grupy przemysłowej, ale oczywiście także do naszych klientów.” – Armand Bovie, Global Senior ICT Manager w Feilo Sylvania

Łączność sieciowa i cyberbezpieczeństwo jako usługi zarządzane Infradata

Przeczytaj więcej o zaletach usługi Managed Firewalls, codziennej kontroli infrastruktury, korzyściach płynących z zarządzania siecią oraz o naszych wyłącznych sieciowych usługach zarządzanych na naszej stronie Usługi zarządzane.

Korzyści Infradata

Czytaj więcej

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Partnerstwa strategiczne

Rozbudowana sieć wiodących dostawców technologii.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej