Projekt

Dostawca Internetu buduje wirtualne centrum danych w celu uproszczenia działalności operacyjnej

Spółka Interconnect jest dostawcą internetu, mającym siedzibę w Holandii. Oferuje szeroki wachlarz rozwiązań z branży IT, w tym hosting w chmurze, łączność, VoIP (Voice over IP) i centra danych. Firma Interconnect została założona w 1995 roku przez braci Roba i Jeroena Stevensów. Od tamtego czasu przerodziła się w przedsiębiorstwo zatrudniające 60 osób, którego przychody i liczba pracowników zwiększają się co kwartał. Siedziba firmy oraz jej pierwsze centrum danych znajdują się w Den Bosch. Drugie centrum danych położone jest w Eindhoven.

Usługi w chmurze firmy Interconnect opierają się na usłudze VMware. Dzięki niej klienci mogą korzystać z jednego serwera VMware lub dostosowanego do ich potrzeb pakietu obliczeniowego, magazynowego i awaryjnego z dodatkowymi opcjami, takimi jak zrównoważanie obciążenia i zapory. Usługi centrum danych i kolokacji obejmują wiele opcji z zakresu łączności pomiędzy centrami danych za pośrednictwem technologii Ethernet lub światłowodowej. Łączność jest również wdrażana w zakładach klientów poprzez światłowody firmy lub z wykorzystaniem usług największych operatorów w regionie. Oczywiście firma oferuje również usługi e-mail, telefonię i konwergencję telefonii stacjonarnej i komórkowej. Firma Interconnect świadczy usługi na rzecz małych, średnich, a także dużych przedsiębiorstw zatrudniających nawet 10 000 pracowników, np. firmie O’Neill, producentowi sprzętu sportowego, czy Vodafone, operatorowi z branży telefonii komórkowej.

 

Wyzwanie

Infrastruktura przełączników firmy Interconnect urosła do postaci, którą wyjątkowo trudno jest zarządzać. Obecnie we wszystkich centrach danych funkcjonuje ponad 200 przełączników wymagających częstych rekonfiguracji ręcznych w celu tworzenia sieci VLAN klienta (wirtualna sieć lokalna). Dlatego świadczenie usług stało się powolnym i złożonym procesem podatnym na problemy spowodowane błędem ludzkim. Zaczęły się pojawiać również problemy związane z ograniczeniami STP, QoS (jakość usługi) i latencją. Nowe, innowacyjne podejście do budowania sieci centrów danych było warunkiem zachowania przewagi konkurencyjnej i zaspokajania rosnących potrzeb klientów.

Kryteria wyboru

Firma Interconnect odbyła spotkania z wieloma sprzedawcami, prosząc o przykładowe rozwiązania zaistniałych problemów. Firma poszukiwała zaufanej firmy wdrażającej innowacje w zakresie centrów danych i odnoszącej sukcesy na rynku. Firma Interconnect korzystała ze sprzętu Juniper Networks od lat i ma doskonałe doświadczenia z nim związane.

Jeroen Stevens, dyrektor ds. technicznych firmy Interconnect, stwierdził: „Nasze podejście do biznesu polega na zachowaniu pełnej zgodności naszego przekazu z tym, co rzeczywiście robimy. Nasi klienci przyzwyczaili się, że mogą od nas oczekiwać tego samego, czego my oczekujemy od naszych dostawców. Ten rodzaj integralności jest dla nas bardzo ważny.”

Interconnect

Rozwiązanie

Jądrem centrum danych firmy Interconnect jest seria routerów Networks® MX104 3D Universal Edge, a jako elementami struktury Virtual Chassis są przełączniki Juniper Networks QFX5100 i sieci Juniper Networks EX4300. Produkty MX, EX, QFX i Virtual Chassis Fabric to kluczowe komponenty MetaFabric, prostego, otwartego i inteligentnego podejścia do architektury sieciowej centrum danych firmy Juniper. MX104 to ogromny zasób pamięci i redundantnego miejsca oraz wydajność energetyczna, przełączniki QFX oferują łączność 10 GbE, a przełączniki EX Series umożliwiają dostarczanie portów klienta przy szybkości 1 GbE i niższej. Struktura Virtual Chassis (VCF) firmy Juniper Networks to niskiej latencji, wysoko wydajna architektura struktury, którą można zarządzać za pośrednictwem jednego urządzenia. Umożliwia ona operatorom połączenie wielu urządzeń w jedno pojedyncze urządzenie logiczne w ramach architektury struktury, co upraszcza konfigurowanie i zarządzanie.

„Od tego typu urządzeń wysoko wydajnych oczekuję idealnego działania we wszystkich warunkach”, powiedział Jeroen Stevens. „Wystarczające, ale nieinnowacyjne produkty, a także produkty o niewystarczającej wydajności niezdolne do sprawnej pracy przy wysokich obciążeniach nie wchodziły w grę. Dzięki produktom firmy Juniper wiemy, że nasze sieci będą działały zgodnie z oczekiwaniami i nie zawiodą nas w kluczowych momentach”.

Firma Infradata, jako partner Juniper Networks Elite doświadczony w dostarczaniu rozwiązań firmy Juniper Networks w środowiskach biznesowych o niezwykle wysokim znaczeniu, świadczyła doradztwo od początku projektu. Dzięki obszernej wiedzy firmy Infradata o rozwiązaniu Juniper Networks po kilku spotkaniach i wymianie zdań udało się ustalić rozwiązanie optymalne dla firmy Interconnect. Dzięki wsparciu JTAC firmy Juniper, doświadczeniu i wiedzy, firma Interconnect mogła liczyć na rozwiązanie wysokiej jakości.

Wyniki

Firma Interconnect obecnie z powodzeniem korzysta z prostszej, bardziej rozbudowanej infrastruktury centrum danych. Jest ona otwarta, prosta w konfiguracji, bardziej elastyczna i wydajniejsza. Struktura Virtual Chassis jest w stanie przewidywać niską latencję, ponieważ każde urządzenie jest oddalone o maksymalnie dwa skoki od każdego innego urządzenia wchodzącego na jej skład, bez względu na lokalizację fizyczną. Sieć jest wydajniejsza, ponieważ ruch ma wiele opcji ścieżek w obrębie struktury. Ponadto znacznie łatwiej nią zarządzać, ponieważ zachowuje się jak jeden podmiot przełączający, a także obejmuje funkcję automatycznej obsługi, gwarantującą niższe koszty i szybszą realizację usług. Ważne jest też to, że wszystkie elementy sieciowe firmy Juniper wykorzystują system operacyjny Junos®, co znacznie ułatwia konserwacje i modernizacje.

Jeroen Stevens zdradza, że zespół techniczny bardzo polubił nowe rozwiązanie: „Krótko mówiąc, mamy jeden potężny przełącznik, którego nie musimy przetrzymywać w jednym pomieszczeniu. Problemy z pojemnością to już przeszłość, modernizacja do 40G jest bardzo łatwa. Gdy klient przenosi się z jednej lokalizacji do drugiej, wystarczy jedna zmiana konfiguracji”.

Firma Interconnect ceni sobie również korzyści operacyjne z konfiguracji off-line i modernizacji oprogramowania w ramach usługi. Jeroen Stevens twierdzi, że „zdalne modernizacje wykonywane za pośrednictwem sprzętu firmy Juniper są wykorzystywane przez jego firmę od ponad dziesięciu lat i nigdy nie zawiodły. Sprzęt zawsze uruchamia się i działa bez zarzutu. Podoba nam się również tryb konfiguracji off-line, który działa na wszystkich produktach z linii. Teraz możemy również modernizować oprogramowanie podczas jego działania, co w praktyce oznacza brak przestojów w sieci. To jedyne znane mi rozwiązanie w pełni zgodne z zapewnieniami producenta.” Firma Interconnect przeniosła istniejących klientów na nową infrastrukturę firmy Juniper i rozwiązała problemy związane ze stratą pakietów, zgłaszane uprzednio przez klientów.

Jeroen Stevens

Jeroen Stevens dodaje: „Cieszy nas niezawodność sprzętu Juniper, nasza współpraca z firmami Infradata i Juniper, a także wsparcie świadczone nam przez firmy Infradata i JTAC. Pracownicy obu firm są otwarci na nowe pomysły i innowacje, a na dodatek nieprzerwanie świadczą wsparcie. Wybór dostawcy jakim jest jak firma Infradata, wykracza poza proces RFP — tu chodzi o uczciwe doradztwo i kreatywność”.

Kolejne kroki i podsumowanie doświadczeń

Firma Interconnect obecnie wymienia wszystkie istniejące przełączniki na platformy firmy Juniper. Według Jeroena Stevensa „firma nie planowała tych działań, ale korzyści z VCF przeważyły i wymieniliśmy wszystkie elementy. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przejście na nowszy sprzęt firmy Juniper będzie tańsze niż modernizacja starych urządzeń i bieżące koszty wsparcia obecnie używanej platformy przełączania. Wybór był oczywisty”!

Firma Interconnect sprawdza również, jak SDN (programowalna sieć komputerowa) firmy Juniper i rozwiązania vCPE (wirtualne urządzenia w lokalu klienta) pomagają skrócić czas realizacji usługi z dni na minuty, a także unikać potrzeby rekonfiguracji sieci fizycznej. „SDN będzie dla nas wyjątkowo ważną kwestią”, oznajmił Jeroen Stevens. „To klucz do większej elastyczności i niższych kosztów. Oczekujemy, że stałe innowacje wdrażane przez firmę Infradata przełożą się na wyższą jakość usług świadczonych na rzecz klientów. Dzięki firmie Infradata możemy nieprzerwanie realizować naszą misję — oferować klientom dobra równie wartościowe co te, z których sami korzystamy.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Korzyści Infradata

Czytaj więcej

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Partnerstwa strategiczne

Rozbudowana sieć wiodących dostawców technologii.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuuj¹c przegl¹danie tej witryny, wyra¿asz zgodê na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieæ siê wiêcej