Projekty

Interconnect, Niderlandzki dostawca IaaS, jest nastawiony na wzrost wdrożeń opartych na chmurze

Cyfryzacja dotarła wszędzie – od sklepów przez szpitale po banki. Interconnect, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie chmury prywatnej, centrów danych, połączeń sieciowych i bezpieczeństwa w Holandii, obsługuje firmy cyfrowe już od 1995 roku. Cieszy się reputacją innowatora i od ponad dekady współpracuje z firmą Infradata i Juniper Networks. Dzięki wsparciu firmy Infradata, w Interconnect przeprowadzona została niedawno migracja na strukturę IP opartą na platformach routingu i platformach przełączających Juniper, która zapewniła ogromną skalowalność i uproszczone działania.

Webiner: Data Center - Interconnect

Firma Interconnect Services, dostawca usług IaaS z siedzibą w Holandii, potrzebowała ogromnej skalowalności i uproszczonych operacji w celu wsparcia rozwoju biznesu. Firma potrzebowała super niskich opóźnień między centrami danych a POP-ami, aby sprostać wymaganiom klientów i dostarczać wartościowe usługi. Słuchajcie Dave'a Thoonsena, inżyniera ds. sieci Interconnect, o tym, jak wykorzystał EVPN/VXLAN w swoich dwóch centrach danych i w swojej sieci MPLS WAN.

Dowiedz się, w jaki sposób Juniper i Infradata pomogły Interconnectowi zredukować opóźnienia do 1ms, dlaczego zwiększenie gęstości rdzenia pomogło zapewnić opłacalne połączenia oraz w jaki sposób automatyzacja i kontrabetyzacja umożliwiła zmiany konfiguracji w ciągu kilku minut, a nie godzin.

Firmę Interconnect założyli bracia Rob i Jeroen Stevens, którzy obecnie pracują jako dyrektor generalny i dyrektor ds. technicznych. Interconnect, będący dostawcą regionalnym, słynie z doskonałej obsługi klienta i rozległej wiedzy technicznej. Wśród klientów firmy są zarówno lokalne agencje reklamowe i szpitale, jak również amerykański producent desek surfingowych O’Neill czy międzynarodowa firma telekomunikacyjna Vodafone. Interconnect stale inwestuje w infrastrukturę, aby zaspokajać nieustannie rosnące potrzeby firm. Oznacza to skalowanie wydajności i możliwości usług infrastrukturalnych przy jednoczesnej dostępności na najwyższym poziomie, aby wypełnić gwarancję 99,9% bezawaryjności, jaką firma daje swoim klientom. Interconnect oferuje pełen zakres usług związanych z infrastrukturą jako usługą i chmurą prywatną. Firma obsługuje centra danych w Den Bosch i Eindhoven, które połączone są pętlą światłowodową, i współpracuje z innymi usługodawcami, aby zapewniać klientom możliwość wyboru łączności.

Firma Interconnect niedawno zmodernizowała swoją sieć rdzeniową pod kątem pojemności i skali w chmurze, dodając do niej produkty Juniper. „Wdrożyliśmy strukturę IP, aby zwiększyć skalę i uzyskać elastyczność rozwiązań dla klientów”, mówi Dave Thoonsen, inżynier sieci w Interconnect.

Struktura IP Interconnect wykorzystuje rozwiązanie Ethernet VPN/Virtual Extensible LAN (EVPN/VxLAN) w centrach danych, a także rozwiązanie EVPN/VxLAN w całej swojej sieci MPLS WAN do połączenia swoich centrów danych.

Klienci mogą z łatwością połączyć się z naszą chmurą prywatną. Struktura IP Jupiter to elastyczny sposób na rozszerzenie połączenia wszędzie tam, gdzie klient sobie tego życzy” – Dave Thoonsen, inżynier sieci, Interconnect

Interconnect

„Wykorzystanie rozwiązań EVPN/VXLAN w całej naszej infrastrukturze Juniper ułatwia naszym klientom połączenia między centrami danych”, mówi Dave Thoonsen. Architektura EVPN/VxLAN umożliwia niezwykle wydajną łączność między warstwą 2 i warstwą 3, eliminując nieefektywność protokołu STP i zapewniając nowy poziom skalowalności, prostoty oraz sprawności. Rozwiązanie EVPN/VxLAN oddziela fizyczną sieć podkładową od wirtualnej sieci nakładkowej, upraszczając łączność między warstwą 2 i warstwą 3 między serwerami w dwóch centrach danych Interconnect, zachowując jednocześnie spójną architekturę podkładową.

„Wykorzystanie rozwiązań EVPN/VXLAN w całej naszej infrastrukturze Juniper ułatwia naszym klientom połączenia między centrami danych” – Dave Thoonsen, inżynier sieci, Interconnect

„Klienci mogą z łatwością połączyć się z naszą chmurą prywatną”, mówi Dave Thoonsen. „Struktura IP Jupiter to elastyczny sposób na rozszerzenie połączenia wszędzie tam, gdzie klient sobie tego życzy”. Uniwersalna platforma routingu Juniper Networks® MX204 służy jako rdzeń centrum danych. MX204 to platforma klasy chmurowej o bardzo wysokiej gęstości (100 GbE), zoptymalizowana pod kątem miejsca i mocy. Obsługuje ona routing, przełączanie i bezpieczeństwo dzięki kompleksowym cechom usługowym, automatyzacji i telemetrii.

W centrach danych Interconnect struktura IP jest wdrażana z przełącznikiem Juniper Networks QFX5100 jako przełącznikiem szkieletowym, a przełącznikiem Ethernet Juniper Networks EX4300 jako przełącznikiem dostępowym. Przełączniki dostępowe łączą się bezpośrednio z serwerami bez systemu operacyjnego, serwerami wirtualnymi lub innymi urządzeniami sieciowymi. Każdy przełącznik dostępowy podłączony jest z dużą prędkością do szkieletu, a ruch może być równoważony obciążeniem za pośrednictwem łączy IP.

Telemetria wbudowana w infrastrukturę Juniper jest również kluczem do strategii wysokiej dostępności Interconnect. Dzięki telemetrii Junos czujniki mogą gromadzić i eksportować dane w celu ciągłego monitorowania wydajności i rozwiązywania problemów, takich jak przeciążenie sieci w czasie rzeczywistym.

Firma Interconnect jest gotowa na dalszy rozwój. Rozbudowuje ona swoje centrum danych w Eindhoven do 2200 szaf i 6000 metrów kwadratowych powierzchni, a także buduje zupełnie nowe centrum danych i biurowiec w Den Bosch. „Dzięki sieci Juniper rozszerzenie naszej struktury IP o nowe centra danych będzie łatwe”, mówi Dave Thoonsen. Standardowe elementy składowe centrum danych ułatwiają firmie Interconnect wykorzystanie automatyzacji w celu lepszego zarządzania konfiguracją. Automatyzacja sieci doprowadziła do znacznego spadku wydatków związanych z utrzymaniem i skróciła czas wprowadzania nowych usług na rynek oraz wdrażania nowych klientów.

„Cieszy nas niezawodność sprzętu Juniper, nasza współpraca z firmami Infradata i Juniper, a także wsparcie świadczone nam przez firmy Infradata i JTAC. Pracownicy obu firm są otwarci na nowe pomysły i innowacje, a na dodatek nieprzerwanie świadczą wsparcie. Wybór dostawcy jakim jest firma Infradata wykracza poza proces RFP. Tu chodzi o uczciwe doradztwo i kreatywność”, mówi Jeroen Stevens, dyrektor ds. technicznych w Interconnect.

System operacyjny Juniper Networks Junos™, który działa na platformach routingu, platformach przełączających i platformach bezpieczeństwa Juniper, jest niezbędnym elementem strategii automatyzacji firmy. System operacyjny Junos łatwo integruje się ze środowiskami DevOps i oferuje programowalność, obsługę skryptów, otwarte interfejsy programowania aplikacji oraz wsparcie dla struktur automatyzacji. Interconnect wykorzystuje do automatyzacji moduły Juniper i podręczniki Ansible.

„Automatyzacja ma kluczowe znaczenie dla naszej struktury Juniper”, mówi Dave Thoonsen. „Obecnie pracujemy nad automatyzacją naszych usług w celu automatycznego udostępniania naszego zaplecza biznesowego”.
Oszczędność czasu jest ogromna. „Konfigurowanie przełączników lub routerów w tradycyjny, ręczny sposób może trwać nawet 100 minut”, mówi. „Naszym celem jest zautomatyzowanie standardowych konfiguracji, które są elementami składowymi oferowanych przez nas usług i skrócenie czasu obsługi klienta do zaledwie kilku minut”.

Automatyzacja poprawia dostępność usług. „Kiedy operatorzy pracują w tradycyjny sposób, przechodząc od przełącznika do przełącznika w celu ręcznej zmiany konfiguracji, często zdarzają się błędy, które mogą mieć wpływ na dostępność sieci”, dodaje. W rezultacie automatyzacja zwiększa satysfakcję klienta. „Tworzymy portal dla klientów, dzięki któremu będą mogli zamawiać usługi, konfigurować połączenie sieciowe w zaledwie kilka minut”, mówi Dave Thoonsen.

Jeroen Stevens

Jeroen Stevens dodaje: „Cieszy nas niezawodność sprzętu Juniper, nasza współpraca z firmami Infradata i Juniper, a także wsparcie świadczone nam przez firmy Infradata i JTAC. Pracownicy obu firm są otwarci na nowe pomysły i innowacje, a na dodatek nieprzerwanie świadczą wsparcie. Wybór dostawcy jakim jest jak firma Infradata, wykracza poza proces RFP — tu chodzi o uczciwe doradztwo i kreatywność”.

Podstawa współpracy zaufanych partnerów

Jako prywatny dostawca regionalny konkurujący z globalnymi dostawcami chmury, Interconnect wyróżnia się wyjątkową obsługą klienta i wiedzą techniczną. Innowacyjność Interconnect opiera się na silnych relacjach z firmą Infradata, jej wieloletnim dostawcą rozwiązań informatycznych, a także firmą Juniper. Infradata należy do grona elitarnych partnerów firmy Juniper i specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa i routingu. Mamy w swoich szeregach wielu inżynierów z certyfikatem Juniper.

„Infradata i Juniper są po naszej stronie. Ich odpowiedzi zawsze trafiają w punkt i otrzymujemy wsparcie, którego potrzebujemy” – Dave Thoonsen, inżynier sieci, Interconnect

„Jesteśmy dumni z bycia klientem Juniper”, mówi Dave Thoonsen. „Juniper to bardzo dobry partner, jeśli chodzi o funkcjonalność, stabilność i wydajność, a także niezawodne wsparcie”.

Podobnie jak Juniper i Infradata, Interconnect skupia się na rozwiązywaniu skomplikowanych problemów swoich klientów, przezwyciężaniu złożoności i pomaganiu firmom w koncentrowaniu się na tym, co robią najlepiej.

„Infradata i Juniper są po naszej stronie”, mówi Dave Thoonsen. „Ich odpowiedzi zawsze trafiają w punkt i otrzymujemy wsparcie, którego potrzebujemy”.

Korzyści Infradata

Czytaj więcej

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Partnerstwa strategiczne

Rozbudowana sieć wiodących dostawców technologii.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej