Projekt

Globalna firma w sektorze technologii medialnych dostarcza wysokiej jakości usługi TV w oparciu o IP

NEP The Netherlands przekształca platformę produkcyjną opartą na IP dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań Infradata.

NEP to globalna firma w branży technologii medialnych, która dostarcza zasobów technologicznych, utalentowanych specjalistów i know-how, niezbędnych do produkcji największych wydarzeń na świecie, takich jak Oscary czy Igrzyska Olimpijskie.

Do grona klientów należy światowa czołówka nadawców telewizyjnych, sieci kablowych oraz producentów wydarzeń, którzy potrzebują wysokiej jakości rozwiązań w takich obszarach jak: produkcja zdalna, produkcja w studio, wyświetlanie wideo, host broadcasting, postprodukcja, playout i komunikacja uplink. NEP posiada swoje oddziały w: Australii, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

Holenderski oddział NEP dostarcza niektóre z najbardziej zaawansowanych usług i rozwiązań na każdym etapie cyklu produkcyjnego, „od szkła do szkła” (od obiektywu kamery do wyświetlacza urządzenia), zaopatrując klientów w: narzędzia rejestrujące, studia, środowiska edycji w chmurze, rozwiązania graficzne do produkcji na żywo w chmurze, usługi kompresji wideo oraz narzędzia do obsługi playoutu.

Gerbrand de Ridder, kierownik działu badań i rozwoju oraz główny architekt systemu w NEP The Netherlands, tłumaczy: „Środowisko IT w sektorze nadawania rozwija się bardzo szybko, dlatego naszym zadaniem jest pomóc klientom nadążać za technologią. Holenderscy widzowie oczekują telewizji najwyższej jakości, co oznacza, że nadawcy i twórcy potrzebują dostępu do kamer, studiów i narzędzi produkcyjnych takiej samej jakości jak te obsługiwane na największych rynkach, z tą różnicą, że dysponują mniejszym budżetem. Możemy zaoferować im pełną gamę rozwiązań zarządzających, od rejestracji wideo po zarządzanie i dystrybucję treści, w przystępnych dla nich cenach, co otwiera dostęp do najlepszych technologii i zapewnia możliwość produkcji treści w najwyższej jakości.”.

NEP Netherlands Studio

Wyzwanie biznesowe

NEP The Netherlands (NEP) z firmy telewizyjnej wykorzystującej IT przekształciła się w firmę IT specjalizującą się w usługach telewizyjnych. Poza rejestracją i edycją zajmuje się teraz także playoutem i dystrybucją. NEP wykorzystuje technologię CDN (Content Delivery Network) od 2010 roku. Firma podjęła prace nad dalszym rozwojem sieci CDN, aby poszerzyć możliwości emisji najwyższej jakości treści w Holandii, w tym meczy holenderskiej pierwszej ligi w piłce nożnej,
za pośrednictwem tradycyjnych kanałów TV lub usług VOD.

Ponadto, NEP szukała dostawcy technologii, który będzie w stanie przekształcić system z tradycyjnego środowiska nadawania SDI na IP, przy zachowaniu najwyższej jakości transmisji.

„Potrzebowaliśmy technologii, która będzie opłacalna w obsłudze, ale która przede wszystkim spełni wysokie wymagania środowiska nadawania przetwarzającego ogromne ilości nieskompresowanych danych, w którym nie ma miejsca na opóźnienia. Przejście na IP oznaczało konieczność wdrożenia sprzętu tej samej kategorii, co sprzęt przetwarzający dane stron internetowych i pocztę elektroniczną. My jednak produkujemy telewizję i nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia lub potknięcia.”, zaznacza Gerbrand De Ridder. „Szukaliśmy innowacji na wysokim poziomie, przeznaczonych nie tylko dla technologii obecnej generacji, ale także technologii przyszłości. Firma Juniper rozumiała nasze potrzeby i z pełnym zaangażowaniem je zrealizowała.”.

„Szukaliśmy innowacji na wysokim poziomie, przeznaczonych nie tylko dla technologii obecnej generacji, ale także technologii przyszłości. Firma Juniper rozumiała nasze potrzeby i z pełnym zaangażowaniem je zrealizowała”. - Gerbrand De Ridder, kierownik działu badań i rozwoju oraz główny architekt systemu w NEP The Netherlands

Rozwiązanie technologiczne

NEP wybrała firmę Juniper Networks na swojego partnera technologicznego, uznając, że jej podejście do kwestii dostarczania usług będzie pomocne podczas zmiany infrastruktury z SDI na IP. „Naszych partnerów dobieramy bardzo ostrożnie”, mówi Gerbrand De Ridder. „ Potrzebowaliśmy dostawcy, który będzie skłonny i otwarty do dyskusji na temat najważniejszych dla nas kwestii. Mamy bogate doświadczenie w branży telewizyjnej i chcieliśmy je wykorzystać, tworząc potrzebne nam funkcje. Firma Juniper rozumiała nasze potrzeby i z pełnym zaangażowaniem je zrealizowała, dostarczając nam dokładnie takich funkcji, o jakie prosiliśmy, np. zegar z protokołem PTP (Precision Time Protocol). W trakcie realizacji projektu wspólnie pracowaliśmy nad znalezieniem najbardziej ekonomicznych sposobów migracji systemów”.

Firma NEP zdecydowała się na użycie do budowy sieci CDN routerów rdzeniowych Juniper Networks® T4000 i T1600 (z interfejsami 10GbE i 100GbE), przesyłających dane światłowodem do trzech prywatnych centrów danych, jako środek zabezpieczający na wypadek awarii. Środowiska pre- i postprodukcyjne działają w chmurze zbudowanej za pomocą przełączników Juniper Networks QFX5100. Seria przełączników QFX to niezwykle wydajne platformy przeznaczone do zarządzania warstwą agregacji w centrach danych o architekturze top-of-rack, end-of-row i spine-and-core. Środowisko produkcyjne musi być w stanie obsługiwać aplikacje przetwarzające setki gigabitów nieskompresowanych danych wideo. Studio w podstawowej konfiguracji przesyła 80 Gbps danych do centrum. W przypadku monitorów multi-view wymagana przepustowość to 150 Gbps.

Jak tłumaczy Gerbrand De Ridder: „Dzięki bogatej ofercie Juniper byliśmy w stanie ujednolicić wszystkie zmiany przy pomocy jednego dostawcy w takich obszarach jak zabezpieczenia, architektura i kampus. W ten sposób cały system obsługiwany jest przez jednego dostawcę z wykorzystaniem wspólnego zestawu procedur. Jednocześnie Juniper przywiązuje dużą wagę do zewnętrznych interfejsów API oraz wirtualizacji funkcji sieciowych (VNF).”.

NEP Office

Wyniki biznesowe

Firma NEP rozpoczęła proces przejścia na środowisko nadawania oparte na IP oraz zbudowała pierwszą na świecie platformę produkcji wielokamerowej. Od tego czasu zrealizowała już ponad 750 produkcji i dostarczyła milionom widzów prawdziwych emocji w godzinach największej oglądalności. Sieć CDN o przepustowości 700 gigabitów obsługuje takich nadawców jak FOX Sports, NPO oraz RTL Videoland. „Dzięki współpracy z Juniper byliśmy w stanie przenieść działalność ze środowiska SDI na IP, co dla nas i dla naszych klientów oznacza większą elastyczność, szybsze usługi i niższe koszty”, tłumaczy De Ridder. „Przedstawiciele Juniper zrozumieli nasze potrzeby już na wczesnym etapie procesu i chętnie pracowali z nami nad jego realizacją”.

Usługi telewizyjne w Holandii są na bardzo wysokim poziomie. Jest to możliwe dzięki powszechnemu dostępowi do szybkich łączy internetowych o prędkości 100 Mbps i wyższej. Kraj ten słynie również z produkcji innowacyjnych formatów telewizyjnych takich jak The Voice (Talpa) czy Big Brother (Endemol). Dzięki oferowanym przez Juniper technologiom NEP może kontynuować tę tradycję, ponieważ umożliwiają one dostarczanie usług telewizyjnych najnowszej generacji, w tym usług VOD w ultrawysokiej rozdzielczości 4K, tworzenie bardziej interaktywnych treści online w trybie ekranu podzielonego na 9 części, a nawet dostarczanie usług VR z widokiem 360 stopni w programie reality show.

„Dzięki współpracy z Juniper byliśmy w stanie przenieść działalność ze środowiska SDI na IP, co dla nas i dla naszych klientów oznacza większą elastyczność, szybsze usługi i niższe koszty. Przedstawiciele Juniper zrozumieli nasze potrzeby już na wczesnym etapie procesu i chętnie pracowali z nami nad jego realizacją”. - Gerbrand De Ridder, kierownik działu badań i rozwoju oraz główny architekt systemu w NEP The Netherlands

Kolejne kroki

NEP planuje dalszą rozbudowę swoich możliwości o dwa studia, cztery dodatkowe galerie produkcji w chmurze, 30 kanałów playout oraz funkcję transmisji online na żywo z aren sportowych w rozdzielczości 4K. „Technologie telewizyjne rozwijają się coraz szybciej, dlatego możliwość adaptacji jest dla nas kluczowa. Niedługo wszyscy nadawcy TV/wideo przejdą na systemy otwarte, takie jak te oferowane przez Juniper”, zapewnia De Ridder. Umożliwiają one bezproblemowe podniesienie standardu z HD na 4K, a później także 8K. W takim systemie formaty te, mogą być obsługiwane równolegle po zwiększeniu wydajności lub dodaniu nowego algorytmu kompresji, ale bez konieczności wymiany wszystkich jego elementów. Na tym właśnie polega piękno systemów nadawania w oparciu o IP”.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Podsumowanie

Firma: NEP The Netherlands

Branża: Media i rozrywka, technologia

Wyzwanie biznesowe:

  • Budowa sieci CDN w celu zwiększenia możliwości emisji treści TV/wideo w najwyższej jakości
  • Przekształcenie systemów i procesów produkcyjnych i przejście z tradycyjnego środowiska nadawania na platformy IP działające w chmurze
  • Utrzymanie najwyższego poziomu jakości i niezawodności emisji Rozwiązanie technologiczne:
  • Przełączniki QFX5100
  • Routery rdzeniowe T4000 i T1600

Wyniki biznesowe:

  • Zbudowano pierwszą na świecie wielokamerową platformę produkcyjną IP dla telewizji, która oferuje większą elastyczność, wydajność i lepszą jakość
  • W ciągu roku zrealizowano ponad 500 produkcji o wielomilionowej oglądalności
  • Wykonano dalszą rozbudowę sieci CDN

Korzyści Infradata

Czytaj więcej

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Partnerstwa strategiczne

Rozbudowana sieć wiodących dostawców technologii.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej