Projekty

Vervaeke Group

Lider branży logistycznej, przyśpiesza cyfrową transformację dzięki współpracy z firmą Infradata i innowacyjnej sieci WLAN firmy Mist

Dzięki przejęciu firma Vervaeke Group, wiodący dostawca usług logistycznych w branży chemicznej i naftowej w krajach Beneluksu, stała się ponad dwukrotnie większa. Aby zapewnić  sprawne działanie i dalszy rozwój, firma postanowiła przeprowadzić transformację cyfrową. Udana cyfryzacja firmy wymagała również transformacji informatycznej. Zdecydowano się na platformę Mist WLAN, aby umożliwić pracownikom łatwą pracę z dowolnego miejsca w warsztatach, magazynach i biurach.

„Jesteśmy w trakcie całkowitej cyfryzacji naszej firmy”, mówi Mario De Smedt, kierownik działu IT w Vervaeke Group. „Zrobiliśmy duży postęp, jeśli chodzi o cyfryzację naszych procesów i przepływ informacji”.

Vervaeke Group to działająca od prawie stu lat rodzinna firma, która obsługuje klientów na terenie Belgii, Holandii, Luksemburga i Niemiec, przewożąc środki chemiczne, gaz, paliwo i inne towary wysokiego ryzyka. Oferuje również szeroki zakres usług logistycznych w transporcie drogowym, kolejowym i morskim do innych regionów, a także na arenie międzynarodowej. Firma działa w 13 lokalizacjach i zatrudnia 950 osób, z czego 850 stanowią kierowcy.

Po przejęciu dostawcy usług w zakresie transportu multimodalnego w 2019 r. firma rozpoczęła proces transformacji biznesowej. W chwili obecnej konsoliduje i modernizuje wszystkie aplikacje, aby uzyskać jednolity obraz swoich europejskich operacji. Jedna platforma oprogramowania dla całej firmy zintegruje niegdyś różne procesy biznesowe przejętych spółek. Nowe jezioro danych zapewni kompleksowy obraz operacji i klientów firmy. Skonsolidowanie systemu zarządzania transportem, które jest niezbędne, aby zamówienia klientów na ropę i gaz były dostarczane we właściwe miejsce we właściwym czasie, zapewni spójną widoczność w poszczególnych krajach, zwiększy wydajność i zapewni zgodność z przepisami.

Transformacja sieci we współpracy z firmą Infradata

Ponieważ udana transformacja biznesowa zależy od transformacji informatycznej, firma Vervaeke Group całkowicie odświeżyła również swoją infrastrukturę informatyczną.

„Firma Infradata pomogła nam w konfiguracji, implementacji i połączeniu z istniejącą siecią od początku do samego końca”. – Mario De Smedt, kierownik działu IT w Vervaeke Group

Aby przyspieszyć przejście w kierunku przedsiębiorstwa opartego na sztucznej inteligencji, firma skontaktowała się z firmą Infradata, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i sieci w chmurze w Belgii. Infradata przedstawiła Vervaeke Group platformę Mist dla jej nowej bezprzewodowej sieci LAN. Mario De Smedt i jego zespół ściśle współpracowali z firmą Infradata przy projektowaniu i wdrażaniu rozwiązania firmy Mist w siedzibie głównej. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Infradata. Kiedy jej pracownicy zainicjowali projekt, pomogli nam w konfiguracji, implementacji i połączeniu z istniejącą siecią od początku do samego końca. Ponieważ chcieliśmy dokonać segmentacji w sieci dla rozwiązania WiFi, mogliśmy w tym zakresie polegać na pomocy ze strony firmy Infradata”, mówi Mario De Smedt. Dzięki wiedzy i łatwym kontaktom mogliśmy szybko planować aktualizacje wszystkich punktów dostępu i w razie potrzeby przeprowadzać aktualizacje oprogramowania układowego. Zwiększa to naszą elastyczność w miejscu pracy i oszczędza cenny czas.

W pierwszej kolejności firma Vervaeke Group odświeżyła sieć WiFi w swojej siedzibie w Zellik w Belgii i będzie nadal rozszerzać rozwiązanie Mist w innych lokalizacjach przy pomocy firmy Infradata.

Platforma Mist została zbudowana na nowoczesnej architekturze mikrousług chmury, która zapewnia elastyczność i koncentruje się na prostocie operacyjnej sieci, programowalności opartej na interfejsie programowania aplikacji i zaangażowaniu użytkowników końcowych poprzez usługi lokalizacyjne. Rozwiązanie firmy Mist zapewnia użytkownikom wyjątkowe wrażenia z pracy w sieci i ułatwia pracę działowi IT.
„Jesteśmy zadowoleni z elastyczności platformy Mist”, mówi Mario De Smedt. „Bardzo cieszy nas także jej wydajność i doświadczenia użytkowników”.

W samym sercu operacji

Rozwiązanie Mist jest sercem wszystkich działań związanych z zarządzaniem flotą Vervaeke Group, począwszy od dostosowania i konserwacji 750 ciągników, 1000 cystern i 750 kontenerów.

Urządzenia mobilne zastąpiły podkładki i papier w warsztatach oraz magazynach. Technicy uzyskują dostęp do zleceń za pomocą tabletów, niezależnie od tego, czy ich zadaniem jest zainstalowanie komputera pokładowego w nowej ciężarówce Volvo tak, aby kierowcy mogli otrzymywać instrukcje i zamówienia na trasie, czy przeprowadzenie konserwacji floty. Dzięki urządzeniom mobilnym i doskonałej sieci WiFi technicy mogą sprawdzać zapasy części, składać zamówienia, a nawet automatycznie uruchamiać proces fakturowania po zakończeniu pracy. „Optymalizacja naszych procesów zależy od sieci WiFi”, mówi Mario De Smedt.

Sieć WiFi jest dostępna dla pracowników i gości w biurach firmy. „Dzięki laptopom i urządzeniom mobilnym mamy niezwykłą elastyczność poruszania się w naszych biurach”, mówi. „Gdy pracownicy podróżują do innych lokalizacji firmy, po przybyciu ich laptopy automatycznie łączą się z naszą siecią”. Dzięki rozwiązaniu Mist nawet najbardziej wymagające aplikacje, takie jak czat głosowy i wideo, działają bez żadnych problemów.

Platforma Mist sprawia, że nasi pracownicy zyskują korzyści płynące z mobilności, a dział IT wciąż zachowuje odpowiednią kontrolę. „Mist daje nam wgląd w sposoby użytkowania i pozwala kontrolować korzystanie z Internetu”, mówi. „W razie potrzeby możemy uruchomić środki korygujące zachowania pracowników w godzinach pracy. Doceniamy fakt, że możemy je identyfikować za pomocą platformy Mist”.

Uproszczone operacje sieciowe

Oparta na sztucznej inteligencji platforma Mist zapewnia niespotykany dotąd obraz łączności, co ostatecznie upraszcza rozwiązywanie problemów i przeprowadzanie operacji sieciowych.

„Umiejętność uczenia maszynowego platformy Mist sprawia, że bardzo łatwo można ją skonfigurować i używać”, mówi Mario De Smedt.

Marvis, zintegrowany silnik sztucznej inteligencji, upraszcza operacje informatyczne dzięki wglądowi na poziomie klienta, szybkiemu rozwiązywaniu problemów za pomocą sieci przewodowej i bezprzewodowej, analizowaniu trendów, wykrywaniu anomalii i proaktywnemu usuwaniu problemów. Dzięki silnikowi Marvis pracownicy działu IT mogą zadawać pytania w naturalnym języku, na przykład „Dlaczego Mathais nie może połączyć się z siecią?”, a ukierunkowane środki zaradcze identyfikują pierwotną przyczynę i, jeśli to możliwe, podejmują zautomatyzowane działania.

„Dzięki platformie Mist mamy podgląd wszystkich punktów dostępu w różnych lokalizacjach”, mówi Mario De Smedt. „Po zainstalowaniu punktu dostępu automatycznie łączy się on z chmurą Mist, a następnie z naszym kontem, dzięki czemu jest od razu gotowy do użycia. Integrowanie nowych punktów dostępu z platformą Mist jest dziecinnie proste”.

Patrząc w przyszłość na usługi lokalizacyjne

Usługi lokalizacji wewnętrznej były również kluczowym czynnikiem w decyzji o wdrożeniu platformy Mist. Dzięki wirtualnemu standardowi Bluetooth Low Energy (BLE) wbudowanemu w punkt dostępu, platforma Mist upraszcza usługi lokalizacyjne. Vervaeke Group planuje wykorzystać wirtualną zdolność BLE do identyfikowania ciężarówek, gdy docierają do bazy w celu konserwacji lub czyszczenia, co dodatkowo usprawni operacje.

Streszczenie

Klient końcowy na rynku wertykalnym: 

  • Logistyka/Transport

Wyzwania biznesowe:

  • Modernizacja sieci WiFi w celu wsparcia cyfrowej transformacji biznesowej największego dostawcy usług logistycznych w branży chemicznej i naftowej w krajach Beneluksu.

Wyniki biznesowe:

  • Zapewniono technikom, kierowcom i innym pracownikom doskonałe działanie sieci WiFi
  • Wykorzystano sieć opartą na sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej
  • Zastosowano automatyzację i obserwacje w celu usprawnienia operacji sieciowych
  • Platforma Mist WLAN (plus rozwiązanie/usługa firmy Infradata)

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej