Automatyzacja zabezpieczeń i reagowanie na incydenty

Osiągaj więcej w krótszym czasie dzięki automatyzacji zabezpieczeń.

Na przestrzeni ostatniej dekady przedsiębiorstwa budowały architektury zabezpieczeń informatycznych w reakcji na nowe zagrożenia lub w celu ograniczania ryzyka, wykorzystując do tego celu różne technologie wielu różnych dostawców. W praktyce może to oznaczać nawet kilkanaście produktów zabezpieczających, z których każdy wyznacza niezależną dziedzinę zarządzania bezpieczeństwem. Tego typu skomplikowane i odizolowane dziedziny zabezpieczeń utrudniają skoordynowane reagowanie na zagrożenia w skali całego przedsiębiorstwa, co daje napastnikom więcej czasu na przeprowadzenie ataku. 

W takich środowiskach zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo są zmuszone reagować na atak przy użyciu mało wydajnych procesów ręcznych. Odpowiedzią na ten problem jest kompletne, ujednolicone i zautomatyzowane rozwiązanie do zapobiegania zaawansowanym atakom, wykrywania ich i reagowania na nie. 

Kluczowe wyzwania dla przedsiębiorstw to:

  • skomplikowane środowiska zabezpieczeń,
  • dziedziny zarządzania bezpieczeństwem zamknięte w odrębnych silosach,
  • powolne i mało wydajne procesy ręczne,
  • niezdolność do skalowania reakcji odpowiednio do ogromnej liczby ataków i zagrożeń.

Nasi specjaliści doskonale znają dostępne na rynku rozwiązania zabezpieczające, dzięki czemu mogą skutecznie wspomagać przedsiębiorstwa w opracowaniu metod zarządzania zabezpieczeniami w skali całej infrastruktury w celu połączenia odizolowanych dotychczas dziedzin. Oferowane przez Infradata rozwiązanie automatyzacji i koordynacji zabezpieczeń obsługuje produkty wielu dostawców i umożliwia łatwą integrację z zewnętrznymi rozwiązania zabezpieczającymi.

W skład naszego rozwiązania wchodzą następujące funkcje:

  • automatyzacja przepływów pracy,
  • automatyzacja reagowania,
  • udostępnianie informacji o kontekście,
  • automatyzacja zmian reguł i zasad,
  • automatyzacja kontroli zgodności z przepisami.

Rozwiązanie obejmuje automatyczne przekazywanie decyzji opartych na zasadach wszystkim systemom. Dodatkową zaletą jest dostępność analiz bezpieczeństwa dostarczanych przez zaawansowane systemy wykrywania zagrożeń i systemy zarządzania informacjami o bezpieczeństwie i zdarzeniach (SIEM). Udostępniane informacje pozwalają automatyzować reagowanie i egzekwować różnorodne działania oparte na zasadach, na przykład odizolowanie urządzenia i naprawienie punktu końcowego w celu wyeliminowania zagrożenia.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Korzyści biznesowe z automatyzacji zabezpieczeń

W obliczu coraz liczniejszych i bardziej złożonych cyberzagrożeń oraz poważnego niedoboru wykwalifikowanych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa wiele organizacji pilnie poszukuje sposobów na usprawnienie i uproszczenie procesów związanych z bezpieczeństwem. Choć wydatki na bezpieczeństwo wciąż rosną, podobnie jak liczba personelu, zagrożeń przybywa jeszcze szybciej. Wszystko to sprawia, że organizacjom trudno jest znaleźć rozwiązania zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa w niezbędnej skali i rozsądnej cenie.

Mniejsze zakłócenia działalności dzięki szybkiemu i zautomatyzowanemu reagowaniu na incydenty związane z bezpieczeństwem.

Niższy łączny koszt reagowania.

Większa efektywność pracy zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki automatyzacji procesów zarządzania zabezpieczeniami.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej