Bezpieczeństwo poczty e-mail

Rozwiązania najnowszej generacji w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail.

E-mail jest nadal jednym z najpopularniejszych sposobów komunikacji dla firm. Sprawdzanie poczty e-mail jest pierwszą rzeczą, od której większość pracowników rozpoczyna dzień, i będą oni uzyskiwać dostęp do poczty e-mail za pomocą wielu urządzeń z różnych lokalizacji. 

Podczas sprawdzania swojej poczty e-mail użytkownicy mogą paść ofiarą złośliwego oprogramowania, które zwykle jest zaprojektowane z myślą o odwołaniu się do ich funkcji /lub ciekawości. Na przykład jedną z ulubionych metod atakujących, którzy chcą złośliwie wykorzystać sieci, systemy i dane, są obecnie ukierunkowane ataki spearphishing za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

W przeszłości organizacje wdrażały różne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail, takie jak bezpieczne bramki poczty e-mail (SEG) w połączeniu z edukacją i wzmacnianiem świadomości w obrębie organizacji. Sprawcy ataków e-mailowych wyciągnęli z tego wnioski i odpowiednio dostosowali swoje podejście. Mogą na przykład wysłać wiadomość e-mail, która została „sfałszowana”, aby wyglądała tak, jakby pochodziła od członka zarządu, zazwyczaj dyrektora generalnego lub dyrektora finansowego, z żądaniem podania informacji finansowych lub transferu środków.

Infradata oferuje wiele rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa poczty e-mail opartych na technologii czołowych dostawców w tej dziedzinie. Celem tych rozwiązań jest ochrona ludzi, danych i ostatecznie marki przed zaawansowanymi zagrożeniami związanym z pocztą e-mail i ryzykiem braku zgodności z przepisami. Ochrona poczty e-mail pomoże Ci skutecznie wykrywać i blokować ukierunkowane ataki oraz szybko reagować na podejrzane działania i naruszenia bezpieczeństwa. 

Nasze rozwiązania mogą zatrzymywać do 99% ataków opartych na załącznikach. Pozwalają one również bezpiecznie udostępniać duże pliki i chronić poufne informacje podczas ich wysyłania, przechowywania i archiwizowania.

Najbardziej skuteczne rozwiązania zapewniają precyzyjne filtrowanie w celu kontrolowania masowo wysyłanych wiadomości typu „graymail” (maile od sieci społecznościowych, mailingi znanych firm itp.) oraz innych niechcianych wiadomości e-mail. Funkcje zachowania ciągłości biznesowej zapewniają płynne przesyłanie wiadomości e-mail nawet w przypadku awarii serwera. 

Ochrona przed oszustwami za pomocą poczty e-mail

Oszukańcze wiadomości e-mail nie muszą zawierać złośliwego oprogramowania, ale próbują udawać wiadomości e-mail od zaufanego nadawcy. Te niewielkie, trudne do wykrycia zagrożenia kosztowały firmy na całym świecie ponad 5,3 miliarda dolarów. Są one trudne do wykrycia dla rozwiązań, które koncentrują się wyłącznie na identyfikowaniu złośliwego oprogramowania i minimalizowaniu skutków jego działania.

Bardziej zaawansowane rozwiązania wykrywają i klasyfikują pocztę wysyłaną przez oszustów za pomocą połączenia uwierzytelniania (DMARC), wstępnie zdefiniowanych reguł i klasyfikacji dynamicznej. Stosowane technologie aktywnie oceniają reputację nadawcy w celu zapewnienia dokładnej ochrony bez dodatkowego obciążenia administracyjnego. Są analizowane następujące dane:

  • Relacja nadawca-odbiorca
  • Reputacja domeny
  • Nagłówki wiadomości e-mail i atrybuty koperty
  • Zawartość wiadomość e-mail

Daleko idąca inteligencja i widoczność

Dojrzałe rozwiązania do ochrony poczty e-mail zawierają globalne platformy zbierania i analizy danych obejmujące pocztę e-mail, usługi społecznościowe i mobilne. Zbierają i analizują one ponad 100 miliardów punktów danych dziennie z ponad 100 milionów skrzynek pocztowych, 200 milionów kont mediów społecznościowych i siedmiu milionów aplikacji mobilnych. To dużo!

Ta inteligencja oparta na danych daje Ci krytyczny wgląd umożliwiający zrozumienie kontekstu i skali ataku oraz praktyczną wizję potrzebną do szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu.

Ochrona poczty e-mail oparta na chmurze a lokalna ochrona poczty

Infradata oferuje rozwiązania zbudowane na podstawie zaawansowanej platformy chmurowej, łączącej szybkość i innowacyjność. Są one wdrażane, adaptowane i aktualizowane szybciej niż narzędzia lokalne, umożliwiając wyprzedzanie najnowszych zagrożeń. Na przykład w organizacji liczącej 360 000 użytkowników rozwiązanie to wdrożono niedawno w ciągu zaledwie 48 godzin.

Rozwiązania lokalne są również dostępne tam, gdzie jest to wymagane.

Korzyści

  • Zapewnienie bezpiecznej komunikacji e-mail
  • Zapewnienie ciągłości działania firmy nawet wtedy, gdy poczta elektroniczna firmy przestaje działać
  • Zwiększenie widoczności zagrożeń związanych z pocztą e-mail
  • Zapobieganie oszustwom dokonywanym za pomocą poczty e-mail

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej