Bezpieczeństwo systemu DNS

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa systemu DNS.

DNS nie został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, istnieje zatem wiele rodzajów ataków mających na celu wykorzystywanie luk w systemie DNS.

System nazw domen (Domain Name System) lub DNS jest używany za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do witryny internetowej w celu przekształcenia nazwy witryny na jej adres IP. Wydajność, niezawodność i szybkość systemu DNS decydują o jakości obsługi podczas korzystania z treści i aplikacji. Funkcja systemu DNS jest krytyczna, co czyni go bardzo wrażliwym obszarem i właśnie dlatego jest popularnym celem dla hakerów. DNS jest jednym z najszybciej rozwijających się wektorów ataków. Gdy krytyczne usługi DNS są zagrożone, może to spowodować katastrofalną awarię sieci i systemu.

Wydajność, przestoje i zagrożenia bezpieczeństwa

Kiedy zewnętrzne serwery DNS stają się celem cyberataków, takich jak DNS DDoS, odbicie i amplifikacja odpowiedzi DNS, anomalie protokołu, exploity i rekonesans, konsekwencje dla dostawców usług i przedsiębiorstw mogą być katastrofalne. Najczęstsze skutki to zakłócenia usług, niekorzystne odczucia klientów, niechciana reklama, szkody dla marki i utrata przychodów. 

Złośliwe oprogramowanie wykorzystujące DNS, eksfiltracja danych przez DNS

System DNS jest również wykorzystywany przez zainfekowane punkty końcowe w przedsiębiorstwie do komunikowania się z serwerami Command and Control w celu kradzieży poufnych danych. Techniki takie jak fast flux i algorytm generowania domen (DGA) zabierają cenny czas konieczny na wykrycie ataku i łagodzenie jego skutków.

Eksfiltracja danych jest przeprowadzana za pomocą tunelowania DNS i umożliwia przesyłanie danych z przedsiębiorstwa do odbiorców zewnętrznych przez szyfrowanie i osadzanie fragmentów tych danych w uzasadnionych zapytaniach DNS.

Przejęcie DNS

Po przejęciu systemu DNS użytkownicy są przekierowywani do fałszywej witryny kontrolowanej przez hakera. Korzystając z tej metody, hakerzy mogą uzyskać nieautoryzowany dostęp do nazw użytkowników, haseł i innych danych prywatnych lub poufnych.

Zabezpieczanie DNS wymaga specjalnie zaprojektowanych rozwiązań zabezpieczających, które chronią serwery i usługi DNS przed wymienionymi powyżej zagrożeniami. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS są również wykorzystywane do wymuszania ochrony sieci.

Zabezpiecz swoją firmę, Zabezpiecz swój DNS

Infradata oferuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa DNS zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla dostawców usług. Rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS są oparte na technologiach pochodzących od innowacyjnych, czołowych dostawców, takich jak F5, Infoblox czy Secure64. 

Nasi eksperci są w stanie przeprowadzić ocenę ryzyka związanego z bezpieczeństwem DNS i doradzić najlepsze rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania biznesowe i techniczne. 

Do tej pory firma Infradata wdrożyła setki skutecznych rozwiązań dla systemów DNS i zabezpieczeń DNS na całym świecie.

Nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS obejmują następujące elementy:

  • Rozwiązanie anty-DDoS dla systemów DNS
  • Zapora DNS
  • Ochrona przed rozprzestrzenianiem się złośliwego oprogramowania w systemach DNS i kontrola nad systemami DNS
  • Zapobieganie eksfiltracji danych w systemach DNS
  • Rozwiązania dostarczania DNS w celu poprawy wydajności DNS

Korzyści

  • Ochrona DNS zapewniana przez wielu dostawców, zaprojektowana w celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa.
  • Pełne wsparcie przy wyborze rozwiązania DNS i dostawcy.
  • Wsparcie przy wdrażaniu „pod klucz” i integracji rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS.
  • Możliwość wykorzystania ekspertów Infradata do ciągłego sprawdzania konfiguracji i ustawień rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa DNS.
  • Rozległe doświadczenie zdobywane u różnych klientów, na różnych rynkach i w różnych krajach.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej