Uwierzytelnianie wieloskładnikowe

Większe bezpieczeństwo danych i aplikacji bez dodatkowego obciążania użytkowników.

Bezpieczeństwo wszystkich aplikacji.

Większość z nas musi na co dzień pamiętać setki haseł dostępu do systemów, aplikacji, danych prywatnych i aplikacji biznesowych. Użytkownicy często ułatwiają sobie zadanie zapamiętania tylu haseł, używając tego samego hasła w wielu miejscach lub zapisując hasła w plikach przechowywanych na komputerze lub telefonie. To nie lada gratka dla hakera. 

Niezliczone firmy padły w ostatnich latach ofiarą katastrofalnych wycieków danych spowodowanych dostępem nieuprawnionych użytkowników do sieci lub zdobyciem przez nich nieprzysługujących uprawnień.

Oczywista jest potrzeba wprowadzenia zaawansowanych mechanizmów uwierzytelniania wykraczających poza samą nazwę użytkownika i hasło. Tego typu metody noszą ogólną nazwę uwierzytelniania wieloskładnikowego.

Przy uwierzytelnianiu wieloskładnikowym uzyskanie dostępu do aplikacji, witryny lub danych wymaga podania nie tylko nazwy użytkownika i hasła, ale też dodatkowych poświadczeń. Uwierzytelnianie tego typu może obejmować trzy główne rodzaje czynników:

  • hasło lub kod PIN (coś, co użytkownik pamięta);
  • karta elektroniczna lub telefon (coś, co użytkownik ma przy sobie);
  • dane biometryczne, na przykład odcisk palca (coś, co jest fizyczną cechą użytkownika).

Z definicji uwierzytelnianie wieloskładnikowe wymaga użycia kilku różnych elementów. Dlatego wymaganie dwóch haseł nie będzie uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, natomiast będzie nim wysyłanie na telefon logującego się użytkownika kodu dostępu, który trzeba następnie wprowadzić wraz ze zwykłym hasłem.

Rozwiązanie

Rozwiązania uwierzytelniania wieloskładnikowego firmy Infradata umożliwiają organizacjom korzystanie z zaawansowanych opcji zabezpieczeń, na przykład logowania jednokrotnego, aby ułatwiać życie użytkownikom, a utrudniać zadanie hakerom. Logowanie jednokrotne wymaga od użytkownika przejścia początkowego procesu uwierzytelniania wieloskładnikowego. Po wykonaniu tego kroku użytkownik jest dopuszczany przez oprogramowanie obsługujące logowanie jednokrotne i może uzyskiwać dostęp do potrzebnych aplikacji i danych bez konieczności każdorazowego podawania hasła lub innych poświadczeń.

Nasze rozwiązania uwierzytelniania wieloskładnikowego obejmują następujące funkcje: 

  • Przezroczyste identyfikowanie użytkowników sieci i egzekwowanie zasad dostępu opartych na tożsamości.
  • Całkowicie zintegrowane w skali całej organizacji bezpieczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub z wykorzystaniem haseł jednorazowych.
  • Zarządzanie certyfikatami dla potrzeb wdrażania korporacyjnych sieci bezprzewodowych i VPN.
  • Zarządzanie dostępem gościnnym dla większego bezpieczeństwa sieci przewodowych i bezprzewodowych.
  • Obsługa logowania jednokrotnego w sieciach wewnętrznych i chmurowych.

Firma Infradata oferuje bogaty wybór rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego opartych na technologiach czołowych dostawców, aby wspomagać organizacje w integrowaniu istniejących rozwiązań IT i zabezpieczeń w sposób zapewniający maksymalną wygodę użytkowania.

Korzyści

Stosowanie uwierzytelniania wieloskładnikowego ułatwia egzekwowanie skutecznych zasad bezpieczeństwa i pozwala upewnić się, że tylko uprawnione osoby mogą w określonej chwili uzyskać dostęp do sieci wewnętrznych i poufnych danych.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej