Zapory firewall

Zabezpieczenia następnej generacji.

Ochrona przed zagrożeniami i niepożądaną treścią.

Przedsiębiorstwa stają w obliczu coraz bardziej wyrafinowanych cyberataków, które zagrażają ich ciągłości operacyjnej. Granice działalności stale się rozszerzają i obejmują wszelkiego rodzaju platformy, takie jak lokalne centra danych, chmury prywatne i hybrydowe czy środowiska wielochmurowe. Pracownicy korzystają z rozmaitych urządzeń służbowych czy prywatnych i pracują z różnych lokalizacji. Nowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych są coraz bardziej rygorystyczne, a w rezultacie zachowanie zgodności stanowi rosnące wyzwanie. 

Aby chronić mienie, użytkowników, dane, sieci i aplikacje, wiele firm decyduje się na wdrożenie wielowarstwowych systemów cyberbezpieczeństwa. Ze względu na tempo innowacji, które znacznie skraca cykl życia technologii bezpieczeństwa, organizacje potrzebują zdolnych i wszechstronnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa, którzy zadbają o prawidłową obsługę i utrzymanie tych rozwiązań. Na pierwszej linii obrony często stoją zapory sieciowe. Według analityków Gartnera 99% przypadków przerwania zapory wynika z błędnej konfiguracji, a nie wad samej zapory sieciowej.

Zapory firewall następnej generacji

Istnieje potrzeba stworzenia nowej generacji zapór sieciowych dostosowanych do wymagań w erze chmury. Łatwe w zarządzaniu zapory, które oferują widoczność i kompleksową ochronę w obrębie chmur prywatnych i środowisk wielochmurowych, to dziś absolutna konieczność. Zapory muszą być również zintegrowane z dotychczasową architekturą bezpieczeństwa, która może obejmować system zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), SIEM czy piaskownicę.

Przykłady zastosowania zapory

Najlepsza w swojej klasie ochrona firewall.

Infradata oferuje najlepszą w swojej klasie, całkowicie lub częściowo zarządzaną ochronę firewall od wiodących i nowatorskich dostawców. Połączenie najlepszych technologii z wiedzą i doświadczeniem specjalistów Infradata gwarantuje maksymalną skuteczność i najwyższy poziom zabezpieczenia. 

Ochrona firewall obejmuje różne zastosowania:

  • Zapory stateful firewall
  • Zapory następnej generacji
  • Wykrywanie włamań
  • Wielofunkcyjne zapory UTM

Zapory stateful firewall

Stateful firewall to pierwsza i najbardziej podstawowa generacja technologii zapory. Zapora tego typu przechowuje informacje o stanie wszystkich przechodzących przez nią połączeń. Jest nadal używana do ochrony sieci zamiast tradycyjnych list kontroli dostępu (ACL).

Zapory następnej generacji

Zapory następnej generacji stanowią część trzeciej generacji technologii zapory i łączą w sobie możliwości zapory klasy korporacyjnej, systemu zapobiegania włamaniom (IPS), systemu kontroli aplikacji, filtrowania adresów URL, VPN, piaskownicy i nie tylko.

Wykrywanie włamań

System wykrywania włamań oferowany jest jako samodzielne rozwiązanie lub dodatek do zapory następnej generacji. System wykrywa i blokuje zagrożenia za strony złośliwych lub niebezpiecznych aplikacji, zanim uzyskają dostęp do urządzeń sieciowych. Analizuje informacje o zagrożeniach w czasie rzeczywistym oraz wykorzystuje reguły wykrywania włamań.

Wielofunkcyjne zapory UTM

Wielofunkcyjne zapory UTM (Universal Threat Management) to rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa sieci, które oferuje szeroki zakres zabezpieczeń. UTM obejmuje takie funkcje, jak filtr antywirusowy, antyszpiegowski i antyspamowy, zapora sieciowa, system wykrywania i zapobiegania włamaniom, filtrowanie treści oraz zapobieganie wyciekom.

Korzyści

Infradata dostarcza firmom najnowsze rozwiązania dowolnej wielkości w zakresie bezpieczeństwa danych i sieci w postaci zintegrowanych zapór następnej generacji, które pozwalają ograniczyć stopień złożoności systemu i obniżyć całkowity koszt jego utrzymania. Bez względu na to, czy potrzebujesz skutecznej ochrony dla centrum danych, przedsiębiorstwa, małej firmy czy domowego biura, Infradata ma odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Wolność wyboru: Infradata oferuje zabezpieczenia typu firewall od wiodących dostawców, z których nasi specjaliści są w stanie stworzyć rozwiązania dopasowane do wymogów technicznych i biznesowych Twojej firmy.

Kompleksowe rozwiązanie: pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej technologii oraz w procesie wdrażania i migracji.

Obsługa i utrzymanie: Infradata oferuje wiele możliwości w zakresie obsługi i utrzymania zapór firewall dzięki stałemu monitoringowi.

Inne powiązane usługi i produkty:

  • Zarządzanie zaporami
  • Audyt i ocena reguł zapory
  • Porządkowanie i optymalizacja reguł zapory
  • Migracja zapory

Zaufany partner w transformacji cyfrowej.

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej