Bezpieczeństwo w chmurze

Bezpieczeństwo dla chmury obliczeniowej.

Zabezpiecz swoją chmurę prywatną, chmurę publiczną i SaaS za pomocą Infradata.

W miarę jak organizacje coraz częściej migrują dane, obliczenia i aplikacje do chmury obliczeniowej, pojawiają się liczne możliwości zwiększenia wydajności i elastyczności. Z drugiej strony, bezpieczeństwo staje się coraz większym wyzwaniem.

Tradycyjnie, bezpieczeństwo polega na uniemożliwieniu atakującym uzyskania dostępu do sieci wewnętrznej oraz uszkodzenia lub kradzieży danych. Zasoby w chmurze, zarówno prywatnej, hybrydowej, jak i publicznej, również wymagają tej ochrony. Publiczna część sieci wymaga jednak innego poziomu zaufania i może podlegać dodatkowym wymogom prawnym, zwłaszcza w odniesieniu do przetwarzania danych osobowych.

W związku z tym potrzebne są dodatkowe środki, aby uzyskać widoczność danych, które są wysyłane do chmury oraz przechowywane i przetwarzane w chmurze. Moduły pośredniczące Zapobiegania utracie danych (DLP) i Bezpiecznego dostępu do treści (CASB) mogą pomóc w zapobieganiu wprowadzania tych danych do chmury lub przechowywania ich w sposób naruszający zasady zgodności.

Chmura dała również początek nowym inicjatywom w dziedzinie bezpieczeństwa. Pojawiło się wiele innowacji, w tym bezpieczeństwo jako usługa (SECaaS), a nie jako rozwiązanie składające się z jednej lub wielu skrzynek. Korzyści są podobne jak w innych ofertach XaaS. Zamiast samodzielnie budować i obsługiwać zabezpieczenia, można je nabyć jako usługę z elastycznością skalowania w górę i w dół oraz płacenia za każdego użytkownika lub za licencję grupową.

Usługa jest zarządzana przez ekspertów ds. bezpieczeństwa IT, którzy robią to w pełnym wymiarze godzin, a nie jako jedno z wielu zadań. Dostawca usługi często ma lepszy obraz nowych zagrożeń i może na nie reagować szybciej i dokładniej. Oferty zabezpieczeń oparte na chmurze obejmują zapory sieciowe, filtrowanie treści, antywirusy, pojedyncze logowanie, CASB i DLP.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej