Secure SD-WAN

Włącz bezpieczną sieć SD-WAN w Twoim całym rozproszonym przedsiębiorstwie. Sieć SD-WAN rozszerza sieci na bazie intencji w skoku, sieci WAN i chmurze.

Programowo definiowane sieci WAN (SD-WAN) to nowoczesne podejście do budowy i eksploatacji sieci rozległych. Koncepcja SD-WAN stanowi logiczne przedłużenie wirtualizacji i sieci definiowanych programowo w centrach danych. Rozszerzenie istniejącej infrastruktury sieci WAN o funkcje SD-WAN pozwala ograniczyć koszty i zwiększyć dostępność sieci WAN, a jednocześnie poprawić wydajności aplikacji, uprościć zarządzanie i zmniejszyć zależność od dostawców usług.

Bezpieczna łączność globalna, aby chronić i rozwijać Twoją globalną działalność.
Wykorzystywanie sieci publicznych w procesie rozbudowy istniejącej sieci WAN ma doniosłe implikacje związane z bezpieczeństwem. Rozwiązaniem tego problemu w sieciach SD-WAN jest używanie w sieciach publicznych wyłącznie szyfrowanych tuneli VPN. Dzięki zablokowaniu interfejsu internetowego i umożliwieniu wyłącznie ruchu sieci VPN, może nie być potrzebne dodanie lokalnej zapory sieciowej.

Inteligencja aplikacji właściwa routerom SD-WAN, również daje możliwość optymalizacji Twojej architektury bezpieczeństwa. Obecnie, cały ruch internetowy powinien być wysyłany przez zaporę sieciową nowej generacji (NGFW), która posiada cechy kompleksowego rozpoznawania aplikacji i analizy zagrożeń. Z tego względu, skalowalność tych urządzeń jest na wagę złota. Przy rosnącej wykładniczo liczbie rozwiązań na bazie chmury, względna ilość „dobrych” i „zatwierdzonych” aplikacji zwiększa się, co wymaga większej zdolności zapory sieciowej.

Ponieważ routery SD‑WAN są często podłączone do internetu i potrafią rozpoznać większość aplikacji na bazie chmury, można wykorzystywać je jako pierwszą linię zabezpieczenia, która jest w stanie rozładować ruch zapory sieciowej nowej generacji „uważany za dobry”. Inne aplikacje, które wymagają bardziej kompleksowej analizy będą nadal przesyłane przez zaporę sieciową w celu pełnej analizy. Schemat poniżej przedstawia architekturę, w której dostęp do zatwierdzonych destynacji o średnim ryzyku został przekierowany do usługi zabezpieczenia opartej na chmurze. Dostęp do rozwiązań informatycznych na bazie chmury (IaaS, PaaS, SaaS) jest dozwolony bezpośrednio ze stron użytkownika w celu uzyskania optymalnej wydajności. Ruch o dużym ryzyku i ruch przychodzący jest nadal zarządzany przez centralne platformy bezpieczeństwa.

 Secure SD-WAN

SD-WAN nie tylko zwiększa wydajność istniejących infrastruktur bezpieczeństwa dostarczając klasyfikacji pierwszego ryzyka, ale również unika zastojów i podnosi jakość doświadczenia użytkownika oferując bezpośrednią ścieżkę do rozwiązań informatycznych na bazie chmury.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Jak Infradata może pomóc?

Infradata ma 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i zarządzaniu nimi. Wiedza Infradata w dziedzinie sieci, chmury i sieci SD-WAN pomaga klientom w wybraniu i zaprojektowaniu najlepszego dla organizacji rozwiązania — czy to w formie usługi zarządzanej, czy rozwiązania obsługiwanego przez użytkownika.

Zaufany partner w transformacji cyfrowej.

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej