Secure SD-WAN

Włącz bezpieczną sieć SD-WAN w Twoim całym rozproszonym przedsiębiorstwie. Sieć SD-WAN rozszerza sieci na bazie intencji w skoku, sieci WAN i chmurze.

Programowo definiowane sieci WAN (SD-WAN) to nowoczesne podejście do budowy i eksploatacji sieci rozległych. Koncepcja SD-WAN stanowi logiczne przedłużenie wirtualizacji i sieci definiowanych programowo w centrach danych. Rozszerzenie istniejącej infrastruktury sieci WAN o funkcje SD-WAN pozwala ograniczyć koszty i zwiększyć dostępność sieci WAN, a jednocześnie poprawić wydajności aplikacji, uprościć zarządzanie i zmniejszyć zależność od dostawców usług.

Bezpieczna łączność globalna, aby chronić i rozwijać Twoją globalną działalność.
Wykorzystywanie sieci publicznych w procesie rozbudowy istniejącej sieci WAN ma doniosłe implikacje związane z bezpieczeństwem. Rozwiązaniem tego problemu w sieciach SD-WAN jest używanie w sieciach publicznych wyłącznie szyfrowanych tuneli VPN. Dzięki zablokowaniu interfejsu internetowego i umożliwieniu wyłącznie ruchu sieci VPN, może nie być potrzebne dodanie lokalnej zapory sieciowej.

Inteligencja aplikacji właściwa routerom SD-WAN, również daje możliwość optymalizacji Twojej architektury bezpieczeństwa. Obecnie, cały ruch internetowy powinien być wysyłany przez zaporę sieciową nowej generacji (NGFW), która posiada cechy kompleksowego rozpoznawania aplikacji i analizy zagrożeń. Z tego względu, skalowalność tych urządzeń jest na wagę złota. Przy rosnącej wykładniczo liczbie rozwiązań na bazie chmury, względna ilość „dobrych” i „zatwierdzonych” aplikacji zwiększa się, co wymaga większej zdolności zapory sieciowej.

Ponieważ routery SD‑WAN są często podłączone do internetu i potrafią rozpoznać większość aplikacji na bazie chmury, można wykorzystywać je jako pierwszą linię zabezpieczenia, która jest w stanie rozładować ruch zapory sieciowej nowej generacji „uważany za dobry”. Inne aplikacje, które wymagają bardziej kompleksowej analizy będą nadal przesyłane przez zaporę sieciową w celu pełnej analizy. Schemat poniżej przedstawia architekturę, w której dostęp do zatwierdzonych destynacji o średnim ryzyku został przekierowany do usługi zabezpieczenia opartej na chmurze. Dostęp do rozwiązań informatycznych na bazie chmury (IaaS, PaaS, SaaS) jest dozwolony bezpośrednio ze stron użytkownika w celu uzyskania optymalnej wydajności. Ruch o dużym ryzyku i ruch przychodzący jest nadal zarządzany przez centralne platformy bezpieczeństwa.

 Secure SD-WAN

SD-WAN nie tylko zwiększa wydajność istniejących infrastruktur bezpieczeństwa dostarczając klasyfikacji pierwszego ryzyka, ale również unika zastojów i podnosi jakość doświadczenia użytkownika oferując bezpośrednią ścieżkę do rozwiązań informatycznych na bazie chmury.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Jak Infradata może pomóc?

Infradata ma 13-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i zarządzaniu nimi. Wiedza Infradata w dziedzinie sieci, chmury i sieci SD-WAN pomaga klientom w wybraniu i zaprojektowaniu najlepszego dla organizacji rozwiązania — czy to w formie usługi zarządzanej, czy rozwiązania obsługiwanego przez użytkownika.

Dlaczego Infradata

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę