Kontrola dostępu do sieci

Rozwiązania kontroli dostępu do sieci (Network Access Control – NAC) opracowane dla sieci następnej generacji.

Dzięki Infradata kontrola nad tym, kto i co łączy się z Państwa siecią jest prosta.

W miarę jak w centrum uwagi coraz bardziej znajduje się kwestia cyberbezpieczeństwa, organizacje starają się ograniczyć ilość potencjalnie zainfekowanych urządzeń oraz zasięg włamywaczy, którzy mogliby się włamać do sieci i fizycznie lub logicznie się z nią połączyć.

System Network Access Control (NAC) łączy kilka różnych technik zabezpieczeń, zapewniając zunifikowaną kontrolę nad dostępem do sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Urządzenia końcowe, takie jak firmowe laptopy lub telefony komórkowe są często wyposażone w oprogramowanie antywirusowe, a ich użytkownicy, chcąc uzyskać dostęp do krytycznych zasobów, poddawani są procesowi uwierzytelniania.

NAC łączy powyższe technologie i gdy urządzenia łącza się z siecią jest w stanie powiązać uwierzytelnianie użytkownika z weryfikacją urządzenia. W ten sposób NAC może być stosowany w celu ograniczenia dostępności zasobów sieciowych tylko do użytkowników uwierzytelnionych oraz do zagwarantowania, że łączące się z siecią urządzenia spełniają pewne wymagania – takie jak np. zainstalowanie na nich najnowszego oprogramowania antywirusowego, brak znanych luk oraz warunek, że są to urządzenia firmowe, a nie prywatne.

NAC wymaga używania urządzeń przewodowych lub bezprzewodowych obsługujących protokoły takie jak 802.1x. Jest to potrzebne do szyfrowania i uwierzytelniania. Powyższe dotyczy zarówno urządzeń przełączających, urządzeń bezprzewodowych sieci LAN oraz urządzeń użytkowników końcowych.

Następnie centralnie definiowana jest strategia, która oznacza, że dany użytkownik może uzyskać ten sam poziom dostępu niezależnie od miejsca, z którego się łączy z siecią.

Infradata współpracuje z wiodącymi dostawcami i oferuje rozwiązania kontroli dostępu do sieci producentów takich jak m.in. Pulse Secure i Juniper Networks.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej