Privileged Access Management (PAM)

Ochrona danych logowania dla kont uprzywilejowanych

W przypadku każdej organizacji głównym zagrożeniem jest kradzież danych logowania do kont uprzywilejowanych. Coraz częściej uprzywilejowani użytkownicy, tacy jak administratorzy systemu, stają się celem cyberataków. W takich przypadkach skuteczną bronią okazuje się Privileged Access Management (PAM). PAM pomaga chronić dane logowania dla kont uprzywilejowanych, a jednocześnie umożliwia ograniczenie uprzywilejowanego dostępu w ramach istniejącej domeny typu Active Directory. 

Czym jest Privileged Access Management (PAM)?

Dzięki Privileged Access Management możesz zabezpieczać, kontrolować, zarządzać i monitorować krytyczne zasoby w swojej organizacji. Każda organizacja posiada konta z podwyższonymi uprawnieniami. Posiadacze tych kont mogą na przykład uzyskiwać dostęp do konsoli zarządzania rozwiązaniami poczty e-mail czy danych osobowych lub zarządzać wszystkimi plikami przechowywanymi w archiwum danych. W niektórych przypadkach używane hasła są przekazywane od administratora do administratora i nie podlegają żadnym zasadom odnawiania haseł. Stwarza to ogromne ryzyko, ponieważ każdy były administrator może nadal kontrolować te zasoby i mieć do nich dostęp. 

Skuteczne rozwiązanie PAM pozwala na przechowywanie tych haseł w bezpiecznym miejscu, w którym mogą z nich korzystać tylko aktywni administratorzy i to tylko raz. W zależności od poziomu integracji samo hasło może nawet pozostać nieznane dla administratora.

PAM: istotna część bezpieczeństwa informatycznego

Privileged Access Management (PAM) chroni dane logowania do kont uprzywilejowanych, w związku z czym powinien być traktowany priorytetowo. Privileged Access Management sprawia, że nawet gdy atakujący uzyska dostęp do danych uwierzytelniających dla kont uprzywilejowanych, możesz nadal uniemożliwić mu wejście i wyrządzenie szkód.

Rozwiązanie PAM stanowi solidny punkt wyjścia i dlatego jest niezbędne dla bezpieczeństwa. Pomaga ono ograniczyć uprzywilejowany dostęp do istniejącej domeny typu Active Directory zarówno dla użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych, takich jak zdalne wsparcie IT, z którego może korzystać Twoja organizacja (jak wiele innych organizacji).

Zarządzanie tożsamością powinno umożliwiać działalność firmy, a nie ją ograniczać

Wyrusz z nami w podróż w kierunku transformacji zarządzania tożsamością. Razem możemy przekształcić Twój program bezpieczeństwa w opłacalne, innowacyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenie.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej