DF Labs SOAR

Zarządzanie bezpieczeństwem IT

Czym jest SOAR?

SOAR, czyli Security Orchestration, Automation, and Response to platforma typu „wszystko w jednym” do gromadzenia danych dotyczących zagrożeń i alertów, umożliwia analitykom reagowanie na zagrożenia w krótszym czasie oraz automatyzację powtarzalnych zadań.

 ● Orchestration

Orchestration umożliwia zarządzanie różnymi typami interfejsów narzędzi w programie przez ograniczone zasoby ludzkie oraz bezproblemowe koordynowanie wszystkich technologi połączonych w jeden usprawniony proces.

 ● Automation

Możesz zautomatyzować powtarzalne i ręczne zadania dzięki silnikowi uczenia maszynowego SOAR. Poziom automatyzacji jest regulowany, a analitycy zdecydują, które zadania chcą w pełni zautomatyzować, a które wymagają aktywności operatora.

● Response

Response umożliwia optymalizację reakcji na incydenty bezpieczeństwa. Obejmuje proces gromadzenia danych, wykorzystywania tych informacji do tworzenia świadomych strategii reagowania na zagrożenia oraz monitorowania wyników w celu ulepszenia istniejących metod wykrywania zagrożeń.

Te trzy elementy składają się na rdzeń SOAR jako złożonej, rozległej technologii, która wciąż dojrzewa w świecie cyberbezpieczeństwa.

SOAR może szybko zintegrować się z różnymi narzędziami bezpieczeństwa, a ze względu na swój niezwykle adaptacyjny charakter, SOAR umożliwia specjalistom ds. bezpieczeństwa utrzymanie ich oryginalnych procesów przepływu pracy i jednoczesne korzystanie z zalet SOAR.

Wysoce konfigurowalne pulpity nawigacyjne, raporty i wskaźniki KPI

IncMan SOAR oferuje wysoce konfigurowalne pulpity nawigacyjne, które zapewniają przegląd działania SecOps. Pulpit nawigacyjny umożliwia łatwe dostosowywanie go tak, aby zawierał wszystkie niezbędne dane związane z procesami przepływu pracy, funkcjami pracy, ramami czasowymi i charakterystyką działań.

SOAR umożliwia śledzenie najważniejszych wskaźników KPI dla strategii operacji bezpieczeństwa. Dodatkowo można rejestrować, jak przebiegały poszczególne etapy przepływu pracy w odpowiedzi na incydenty, aby dowiedzieć się, które obszary można zoptymalizować.

Dane SOAR w czasie rzeczywistym umożliwiają dokładną ocenę aktualnego stanu SecOps i wskazanie, które aspekty strategii bezpieczeństwa można ulepszyć.

IncMan SOAR oferuje wysoce konfigurowalne raporty niestandardowe i umożliwia tworzenie dostosowywalnych raportów KPI we własnym szablonie, generowanie raportów w różnych formatach, a także dostęp do zaawansowanych raportów z wizualnymi pulpitami nawigacyjnymi.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej