Zarządzanie cyklem życia sprzętu

Usprawnij zarządzanie cyklem życia sprzętu informatycznego dzięki finansowo zoptymalizowanemu procesowi odświeżania

Nasze uporządkowane podejście do zarządzania sprzętem sieciowym opiera się na zasobach. Polega ono na maksymalizowaniu wydajności i opłacalności.

Rozumiejąc duże ryzyko, w obliczu którego stoi obecnie Twoja firma w związku z przestarzałym sprzętem sieciowym, a także to, o ile (jeśli w ogóle) zostanie ono zmniejszone dzięki określonym inwestycjom, musisz ustalić, czy i kiedy przestarzały sprzęt sieciowy powinien zostać wymieniony. W którym momencie cyklu życia urządzenia sieciowego powinno ono zostać zaktualizowane?

Zarządzanie cyklem życia sprzętu sieciowego pozwoli Ci przygotować się na przyszłość

Od czasu do czasu dostawcy mogą uznać za konieczne zaprzestanie oferowania produktów i usług z wielu różnych powodów, na przykład innowacji technologicznych prowadzących do ulepszeń produktu i jego zwiększonej funkcjonalności, zmian w popycie na produkt lub wychodzenia z użycia komponentów stosowanych  do stworzenia produktu.

Zarządzanie cyklem życia sprzętu informatycznego i sieciowego to nie tylko regularne odświeżanie, analiza stanu eksploatacji sprzętu czy monitorowanie okresu wsparcia technicznego. Kluczowym elementem jest przewidywanie końca produktywnego cyklu życia sprzętu sieciowego i przygotowanie się na przyszłość. 

Odpowiednia analiza i efektywne planowanie pozwolą Ci zmniejszyć wydatki i zaoszczędzić cenne zasoby, a jednocześnie skrócić czas potrzebny na konserwację przestarzałego sprzętu sieciowego. Zalecany cykl odświeżania sprzętu sieciowego to nie więcej niż 5 lat. Zbyt długie czekanie może w dalszej perspektywie kosztować więcej. Gdy sprzęt sieciowy osiągnie wiek 3 lat, stan switchy, routerów i innych urządzeń sieciowych może zacząć się pogarszać. Koszty naprawy każdego elementu mogą okazać się wyższe niż  wymiana.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Proces zarządzania cyklem życia sieci firmy Infradata

Firma Infradata ocenia Twoją sieć, jej użytkowników i obciążenie pracą pod kątem optymalnej daty i cyklu odświeżania sprzętu. Nasi eksperci nie tylko doradzają, kiedy należy rozpocząć wymianę sprzętu. Pomagają także szczegółowo zaplanować taką wymianę w przypadku konkretnych działów. Pozwala to na efektywne wdrożenie nowego sprzętu, w taki sposób, aby zbytnio nie obciążać budżetu firmy. Dzięki procesowi zarządzania cyklem życia możemy pomóc Ci w projektowaniu, zamawianiu, wdrażaniu, zabezpieczaniu/konserwacji, uaktualnianiu i wyborze najlepszego sposobu dysponowania Twoimi zasobami sieciowymi i informatycznymi.

Zamawianie

Wdrażanie

Bezpieczeństwo, konserwacja i aktualizacja sieci

Likwidacja, cykl życia urządzeń elektronicznych i usuwanie

Zarządzanie cyklem życia sprzętu firmy Infradata

Skorzystaj z naszych usług zarządzania cyklem życia sieci

Skontaktuj się z nami

Projektowanie i architektura sieci

Dzięki naszej rozległej wiedzy oraz międzynarodowemu doświadczeniu w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań i usług zarządzanych oferujemy specjalistyczne konsultacje w zakresie eksploatacji i konserwacji, sieci w chmurze, centrum danych, cyberbezpieczeństwa i usług zarządzanych. Pomagamy w określeniu wymagań dotyczących sprzętu sieciowego i wsparcia, a także w wyborze urządzeń odpowiednich dla Twojej sieci, wymogów i budżetu.

Zamawianie sprzętu informatycznego

Wspieramy Cię nie tylko w odświeżaniu , ale także dostarczamy odnowiony sprzęt. Współpracujemy z producentami i zapewniamy nowy sprzęt wraz z oprogramowaniem, licencjami i niezbędnymi gwarancjami. Opracowując skuteczny program i tworząc spis wszystkich zasobów informatycznych w połączeniu z dodatkowymi danymi wymaganymi do zrozumienia takich zasobów jak gwarancje, stan konserwacji, aktualizacje i informacje finansowe, dostarczamy kierownikom IT dane, które pozwalają im podejmować lepsze decyzje dotyczące zamówień. 

Wdrażanie

Nasi inżynierowie pomagają Ci w tworzeniu uporządkowanej strategii wdrażania cyklu życia sprzętu oraz planu wdrożenia zorientowanego na proces, umożliwiając maksymalne wykorzystanie istniejących zasobów sieciowych. Dzięki dokładnej inwentaryzacji sprzętu firma Infradata pomaga Ci w zaplanowaniu kosztów wymiany sprzętu w następnym okresie. Dzięki temu masz wgląd w cały cykl życia i co roku możesz opracowywać odpowiednie plany proaktywnej wymiany sprzętu.

Bezpieczeństwo, konserwacja i aktualizacja sieci

Specjalizujemy się w bezpieczeństwie sieci, wirtualizacji/chmurze, technologiach WAN/SD-WAN, ocenach ryzyka cybernetycznego, usługach przechowywania i tworzenia kopii zapasowych oraz w profesjonalnych usługach informatycznych. Duże firmy stoją w obliczu szczególnych wyzwań, a dzięki naszemu programowi zarządzania cyklem życia sieci. mogą mieć możliwość przeznaczenia większych zasobów na innowacje, na przykład oszczędzając na modernizacji sprzętu i końcu okresu eksploatacji.

Likwidacja, cykl życia urządzeń elektronicznych i usuwanie

Likwidacja i ponowne wykorzystanie istniejących aktywów, w tym możliwość wysyłki, zakupu i wymiany. W stosownych przypadkach świadczymy usługi usuwania danych oraz recyklingu zgodnego z przepisami dotyczącymi odzysku/regeneracji rozpuszczalników. 

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Udostępnij tę stronę:

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej