Cloud Networking

Automatyzacja sieci

Inteligentna automatyzacja sieci głównej na podstawie analizy danych.

Zautomatyzuj sieć, aby w połączeniu z analizami danych i zwiększoną przejrzystością eliminować przestoje, zwiększać wydajność i poprawiać bezpieczeństwo.

Automatyzacja i koordynacja sieci to proces automatyzowania czynności konfiguracyjnych, administracyjnych i operacyjnych w infrastrukturze sieciowej. Odpowiednie połączenie narzędzi, technologii i procesów pozwala automatycznie uruchamiać i organizować rutynowe czynności związane z zarządzaniem siecią organizacji, które tradycyjnie wykonywano ręcznie. 

Firma Infradata jest pionierem w dziedzinie automatyzacji sieci i może się pochwalić bogatym doświadczeniem zarówno w wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV), jak i w tworzeniu sieci definiowanych programowo (SDN). Stworzona przez firmę Infradata platforma koordynacji NFV o nazwie nuQulus obsługuje rozwiązania różnych dostawców, a jej wykorzystanie pozwala skrócić czas udostępniania nowych usług z wielu godzin (a niekiedy i tygodni) do kilku minut.

Przekonaj się, w jaki sposób automatyzacja i koordynacja obsługi sieci może odciążyć zasoby wewnętrzne i skrócić czas oczekiwania na korzyści z inwestycji.

Standaryzacja i zarządzanie zmianami

Inżynierowie sieci codziennie wprowadzają w sieci różnego rodzaju zmiany, używając w tym celu interfejsu wiersza poleceń i różnorodnych narzędzi administracyjnych. Nie każda organizacja ma zdefiniowany proces przekładania dokumentacji projektowej wysokiego i niskiego poziomu na faktycznie implementowane zmiany — a nawet jeśli taki proces istnieje, to w praktyce nie zawsze jest stosowany. Co więcej, każdy inżynier może inaczej interpretować dokumentację. Wszystko to utrudnia stosowanie jednolitych konfiguracji.

Ręcznie realizowane procesy zarządzania zmianami są niedokładne i oparte na wielu niejawnych założeniach, a reguły projektowe często nie są stosowane w praktyce.

Błędy konfiguracji

Podstawową przyczyną nawet 90% problemów z siecią są błędy konfiguracji — a blisko 80% błędnych zmian jest wprowadzanych ręcznie. Nie inaczej jest w przypadku zabezpieczeń. Z niedawnego badania przeprowadzonego przez firmę AlgoSec wynika, że w 66% przypadków przyczyną niedostępności systemów jest błąd ludzki przy konfigurowaniu sprzętowych zabezpieczeń sieci.

Koszt zmian

Ręczne procesy wprowadzania zmian w sieci i udostępniania zasobów sieciowych są bardzo pracochłonne. Konieczna jest też współpraca odrębnych zespołów, na przykład projektowego i operacyjnego, co często jest źródłem kosztownych opóźnień.

Platforma automatyzacji Infradata

Stworzona przez firmę Infradata platforma automatyzacji sieci ułatwia przedsiębiorstwom i dostawcom usług automatyzowanie procesów projektowania i modyfikacji w sieciach wielowarstwowych obejmujących rozwiązania różnych dostawców i liczne usługi. Dostępne są też funkcje koordynacji środowisk chmurowych i sieci SDN, a całość integruje się z platformą OpenStack. 

Środowisko udostępnia szereg inteligentnych metod strukturyzowania istniejącej wiedzy na temat automatyzacji rutynowych czynności związanych z utrzymaniem sieci. Proces automatyzacji wykorzystuje trzy główne moduły, których zadaniem jest wypełnianie luk między procesami projektowania, budowania i użytkowania sieci. Na każdym etapie używane są ściśle zintegrowane narzędzia specjalistyczne.

Platforma obejmuje następujące moduły:

Modelowanie usług

Usługi sieciowe i reguły automatyzacji są projektowane i modelowane przez inżynierów w graficznym interfejsie użytkownika uruchamianym w przeglądarce.

Stan usług

Wszystkie konfiguracje sieci i zmiany są przygotowywane i przechowywane w formacie niezależnym od dostawcy w bazie danych stanu dostępnej poprzez interfejs graficzny. Przed faktycznym wdrożeniem dane stanu w połączeniu z szablonami dla rozwiązań konkretnych dostawców służą do wygenerowania konfiguracji.

Koordynacja usług

Ten moduł umożliwia wdrażanie i koordynowanie sparametryzowanych urządzeń, usług i konfiguracji startowych oraz wykonywanie przepływów pracy związanych ze zmianami w sieci. Moduł obsługuje też harmonogram skoordynowanych zmian wprowadzanych w sieci produkcyjnej.

Korzyści biznesowe z automatyzacji sieci

Automatyzacja i koordynacja może oznaczać wymierne korzyści dla przedsiębiorstw i dostawców usług dążących do redukowania kosztów, a zwiększania przychodów. W zależności od wybranego podejścia automatyzacja sieci może przyspieszyć pracę, zwiększyć prężność biznesową i podnieść poziomy usług.

Poprawa jakości i stabilności pracy sieci

Minimalizacja błędów spowodowanych zmianami

Znacznie krótszy czas wprowadzania produktów na rynek

Możliwość wersjonowania wdrożeń usług

Redukcja kosztów utrzymania sieci

Zaufany partner w transformacji cyfrowej.

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usługi i rozwiązania na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej