Cloud Networking

Automatyzacja sieci

Inteligentna automatyzacja sieci głównej na podstawie analizy danych.

Zautomatyzuj sieć, aby w połączeniu z analizami danych i zwiększoną przejrzystością eliminować przestoje, zwiększać wydajność i poprawiać bezpieczeństwo.

Automatyzacja i koordynacja sieci to proces automatyzowania czynności konfiguracyjnych, administracyjnych i operacyjnych w infrastrukturze sieciowej. Odpowiednie połączenie narzędzi, technologii i procesów pozwala automatycznie uruchamiać i organizować rutynowe czynności związane z zarządzaniem siecią organizacji, które tradycyjnie wykonywano ręcznie. 

Firma Infradata jest pionierem w dziedzinie automatyzacji sieci i może się pochwalić bogatym doświadczeniem zarówno w wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV), jak i w tworzeniu sieci definiowanych programowo (SDN). Stworzona przez firmę Infradata platforma koordynacji NFV o nazwie nuQulus obsługuje rozwiązania różnych dostawców, a jej wykorzystanie pozwala skrócić czas udostępniania nowych usług z wielu godzin (a niekiedy i tygodni) do kilku minut.

Przekonaj się, w jaki sposób automatyzacja i koordynacja obsługi sieci może odciążyć zasoby wewnętrzne i skrócić czas oczekiwania na korzyści z inwestycji.

Standaryzacja i zarządzanie zmianami

Inżynierowie sieci codziennie wprowadzają w sieci różnego rodzaju zmiany, używając w tym celu interfejsu wiersza poleceń i różnorodnych narzędzi administracyjnych. Nie każda organizacja ma zdefiniowany proces przekładania dokumentacji projektowej wysokiego i niskiego poziomu na faktycznie implementowane zmiany — a nawet jeśli taki proces istnieje, to w praktyce nie zawsze jest stosowany. Co więcej, każdy inżynier może inaczej interpretować dokumentację. Wszystko to utrudnia stosowanie jednolitych konfiguracji.

Ręcznie realizowane procesy zarządzania zmianami są niedokładne i oparte na wielu niejawnych założeniach, a reguły projektowe często nie są stosowane w praktyce.

Błędy konfiguracji

Podstawową przyczyną nawet 90% problemów z siecią są błędy konfiguracji — a blisko 80% błędnych zmian jest wprowadzanych ręcznie. Nie inaczej jest w przypadku zabezpieczeń. Z niedawnego badania przeprowadzonego przez firmę AlgoSec wynika, że w 66% przypadków przyczyną niedostępności systemów jest błąd ludzki przy konfigurowaniu sprzętowych zabezpieczeń sieci.

Koszt zmian

Ręczne procesy wprowadzania zmian w sieci i udostępniania zasobów sieciowych są bardzo pracochłonne. Konieczna jest też współpraca odrębnych zespołów, na przykład projektowego i operacyjnego, co często jest źródłem kosztownych opóźnień.

Platforma automatyzacji Infradata

Stworzona przez firmę Infradata platforma automatyzacji sieci ułatwia przedsiębiorstwom i dostawcom usług automatyzowanie procesów projektowania i modyfikacji w sieciach wielowarstwowych obejmujących rozwiązania różnych dostawców i liczne usługi. Dostępne są też funkcje koordynacji środowisk chmurowych i sieci SDN, a całość integruje się z platformą OpenStack. 

Środowisko udostępnia szereg inteligentnych metod strukturyzowania istniejącej wiedzy na temat automatyzacji rutynowych czynności związanych z utrzymaniem sieci. Proces automatyzacji wykorzystuje trzy główne moduły, których zadaniem jest wypełnianie luk między procesami projektowania, budowania i użytkowania sieci. Na każdym etapie używane są ściśle zintegrowane narzędzia specjalistyczne.

Platforma obejmuje następujące moduły:

Modelowanie usług

Usługi sieciowe i reguły automatyzacji są projektowane i modelowane przez inżynierów w graficznym interfejsie użytkownika uruchamianym w przeglądarce.

Stan usług

Wszystkie konfiguracje sieci i zmiany są przygotowywane i przechowywane w formacie niezależnym od dostawcy w bazie danych stanu dostępnej poprzez interfejs graficzny. Przed faktycznym wdrożeniem dane stanu w połączeniu z szablonami dla rozwiązań konkretnych dostawców służą do wygenerowania konfiguracji.

Koordynacja usług

Ten moduł umożliwia wdrażanie i koordynowanie sparametryzowanych urządzeń, usług i konfiguracji startowych oraz wykonywanie przepływów pracy związanych ze zmianami w sieci. Moduł obsługuje też harmonogram skoordynowanych zmian wprowadzanych w sieci produkcyjnej.

Korzyści biznesowe z automatyzacji sieci

Automatyzacja i koordynacja może oznaczać wymierne korzyści dla przedsiębiorstw i dostawców usług dążących do redukowania kosztów, a zwiększania przychodów. W zależności od wybranego podejścia automatyzacja sieci może przyspieszyć pracę, zwiększyć prężność biznesową i podnieść poziomy usług.

Poprawa jakości i stabilności pracy sieci

Minimalizacja błędów spowodowanych zmianami

Znacznie krótszy czas wprowadzania produktów na rynek

Możliwość wersjonowania wdrożeń usług

Redukcja kosztów utrzymania sieci

Dlaczego Infradata

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usługi i rozwiązania na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę