Rozwiązanie automatyzacji chmurowej NuQulus

Niezależna od dostawcy platforma koordynacji NFV.

nuQulus to zupełnie nowa, niezależna od dostawcy platforma koordynacji NFV (wirtualizacji funkcji sieciowych) specjalnie opracowana przez firmę Infradata. Choć wiele się obecnie mówi o koordynacji NFV i potencjalnie ogromnych korzyściach z tej technologii pod względem elastyczności i czasu realizacji korzyści, potencjał ten pozostawał w praktyce niewykorzystany — aż do dziś.

Platforma nuQulus pozwala skrócić czas udostępniania nowych usług z wielu godzin (a niekiedy i tygodni) do kilku minut. Jest to oprogramowanie wdrażane lokalnie, które nie przeciąża systemów i komunikuje się z siecią dostawcy usług w zgodzie ze standardami branżowymi. Działanie produktu bazuje na modelu usług zarządzanych, dzięki czemu dostępne jest całodobowe wsparcie operacyjne.

NuQulus

Implikacje nowych możliwości stwarzanych przez platformę są ogromne: teraz dostawcy usług mogą oferować swoim klientom różnorodne usługi obsługi sieci i zabezpieczania informacji, dostarczając je nieporównanie szybciej niż dotychczas i znacznie skracając czas realizacji korzyści. W połączeniu z automatyzacją i powtarzalnością konfiguracji platformy nuQulus pozwala to dodatkowo odciążyć zasoby wewnętrzne.

Platforma nuQulus obejmuje wiele rozwiązań dla dostawców usług obsługujących przedsiębiorstwa i środowiska z wieloma dzierżawcami: SD-WAN, SD-Branch, wirtualizację funkcji sieciowych (NFV), Cloud CPE, chmury operatorów telekomunikacyjnych i inne. Rozwiązanie nuQulus obejmuje projektowanie, zabezpieczanie, automatyzację i utrzymywanie całego cyklu eksploatacji usług na wielu różnych urządzeniach, na przykład routerach i zaporach.

Zalety rozwiązania nuQulus

 Platforma nuQulus ma za zadanie dostarczać trzy główne korzyści:

  • Monetyzacja: dodawanie wartości do istniejących usług, na przykład poprzez wdrożenie zestawów funkcji UTM na istniejących zaporach klientów bez konieczności wymiany sprzętu.
  • Automatyzacja: wyeliminowanie ręcznych procesów konfiguracyjnych i związanych z nimi błędów ludzkich poprzez automatyzację rutynowych czynności i ustawień.
  • Szybsze wdrażanie: nowe usługi można wdrażać szybciej, bezpieczniej i bardziej niezawodnie.

Dojrzałe technologie koordynacji NFV

Od dłuższego czasu wiele się mówi o koordynacji NFV i potencjalnie ogromnych korzyściach z tej technologii pod względem elastyczności i czasu realizacji korzyści. Choć platformy koordynacji NFV ewoluują, dotychczas nie były realną opcją dla większości organizacji, szczególnie w środowiskach obejmujących produkty wielu różnych dostawców.

Dlaczego? W większości przypadków chodzi po prostu o względy finansowe. Niektórzy dostawcy stworzyli własne platformy koordynacji NFV umożliwiające koordynowanie zasobów i technologii niezbędnych do konfigurowania usług i aplikacji chmurowych. Dla ogromnej większości organizacji i dostawców usług koszt takich rozwiązań jest jednak zaporowy.

Co więcej, oferowane platformy koordynacji NFV to produkty własnościowe, których można używać jedynie do udostępniania technologii i usług danego dostawcy.

Wszystko to się teraz zmienia.

Nowa platforma koordynacji NFV o nazwie nuQulus obsługuje rozwiązania różnych dostawców, a jej wykorzystanie pozwala skrócić czas udostępniania nowych usług z wielu godzin (a niekiedy i tygodni) do kilku minut. Jest to oprogramowanie wdrażane lokalnie, które nie przeciąża systemów i komunikuje się z siecią dostawcy usług w zgodzie ze standardami branżowymi. Działanie produktu bazuje na modelu usług zarządzanych, dzięki czemu dostępne jest całodobowe wsparcie operacyjne.

Implikacje nowych możliwości stwarzanych przez platformę są ogromne: teraz dostawcy usług i przedsiębiorstwa mogą oferować swoim klientom różnorodne usługi obsługi sieci i zabezpieczania informacji, dostarczając je nieporównanie szybciej niż dotychczas i znacznie skracając czas realizacji korzyści. W połączeniu z automatyzacją i powtarzalnością konfiguracji platformy nuQulus pozwala to dodatkowo odciążyć zasoby wewnętrzne.

Każda nowa technologia musi dojrzeć i dopiero po przezwyciężeniu problemów wieku niemowlęcego możliwe jest wykorzystanie jej pełnego potencjału. Nie inaczej było w przypadku koordynacji NFV, a dzięki platformie nuQulus możemy nareszcie przełamać bariery, które dotychczas utrudniały popularyzację tej technologii.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej