Next-Gen Data Center

Centrum danych następnej generacji

Platformy centrów danych następnej generacji pomagają zbudować własną chmurę i całkowicie odmienić infrastrukturę IT.

Infrastruktura chmurowa następnej generacji upraszcza procesy obsługi IT.

Centra danych następnej generacji są w znacznej mierze zwirtualizowane i obejmują wiele lokalizacji geograficznych oraz środowiska chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej. Wdrażanie, zabezpieczanie i podłączanie centrów danych następnej generacji to skomplikowane zadanie. Zaprojektowanie centrum danych na miarę epoki chmurowej, które będzie jak najmniej złożone, a przy tym zapewni użytkownikom wygodę obsługi i pozwoli uzyskać maksimum prężności, wydajności i bezpieczeństwa w połączeniu z automatyzacją to zadanie dla wykwalifikowanych inżynierów łączących wiedzę z różnych dziedzin. Wielu dostawców oferuje dziś architektury i technologie centrów danych oparte na standardowych otwartych interfejsach API lub własnych interfejsach zastrzeżonych — wystarczy wskazać rozwiązania Cisco ACI, Juniper Networks MetaFabric i Arista. Wbrew pozorom wybór technologii i dostawcy przy budowie centrum danych nie jest wcale zadaniem prostym.

Przy przenoszeniu tradycyjnego centrum danych na nowoczesną infrastrukturę chmurową konieczne są liczne zmiany:

 • Całkowita migracja z centrum danych podzielonego na silosy na wirtualizację zasobów w pulach, nawet w przypadku takich funkcji sieciowych, jak zabezpieczenia, równoważenie obciążenia i głęboka inspekcja pakietów.
 • Przejście z procesów ręcznych na zautomatyzowane.
 • Scentralizowane zarządzanie i koordynowanie.
 • Rozproszone zabezpieczenia zintegrowane już na poziomie architektury.

Te fundamentalne zmiany w budowie i architekturze nowoczesnych centrów danych niosą za sobą również poważne zmiany w metodach używania centrów danych w przedsiębiorstwach.

Rozwiązanie

Infradata pomaga przedsiębiorstwom w projektowaniu centrów danych następnej generacji, które będą uwzględniać zarówno bieżące, jak i przyszłe potrzeby. Stosowane w Infradata sprawdzone metody projektowania centrów danych następnej generacji opierają się na podejściu całościowym, które obejmuje:

 • sieci bazowe architektury chmurowej;
 • sieci nakładane architektury chmurowej;
 • dedykowane i bezpieczne połączenia ze środowiskami wielochmurowymi;
 • wewnętrzną łączność w centrum danych (DCI) zapewniającą mobilność i nadmiarowość geograficzną maszyn wirtualnych przy równoległym wykorzystywaniu wszystkich łączy WAN DCI;
 • zapory następnej generacji z wykrywaniem włamań;
 • zarządzanie udostępnianiem aplikacji dla zapewnienia optymalnej wydajności i wygody użytkowania;
 • funkcje automatyzacji sieci pozwalające skracać czas wprowadzania produktów na rynek i minimalizować koszty operacyjne.

Architektura luźno powiązana

Przy zastosowaniu architektury luźno powiązanej moduły centrum danych mają strukturę otwartą, co ułatwia ich wymianę i usprawnia współdziałanie. Dla zapewnienia elastyczności moduły powinny być proste i maksymalnie ograniczone. Gdy powiązania między modułami są ograniczone do niezbędnego minimum, integracja i wymiana modułów staje się znacznie łatwiejsza, co zwiększa elastyczność działania.

Loosely coupled architecture

Prężność

Zapewnienie maksymalnej prężności architektury centrum danych wymaga stosowania otwartych, standaryzowanych interfejsów API. Każdy komponent współpracuje z pozostałymi elementami, ale żaden nie jest niezastąpiony. Kluczowe komponenty w tym zakresie to warstwa obsługi IP, łączność wewnętrzna EVPN, sieci nakładane, koordynacja, zwirtualizowane funkcje sieciowe, zasoby obliczeniowe, funkcja hypervisor, integracja i wsparcie.

Prostota

Ważne jest stworzenie prostej architektury. Dla uniknięcia złożoności wszystkie komponenty powinny być proste, maksymalnie ograniczone i luźno powiązane. Dzięki temu poszczególne komponenty architektury centrum danych są wymienne, co zwiększa kontrolę, ułatwia zarządzanie i maksymalizuje okres użyteczności.

Automatyzacja

Wprowadzenie odpowiedniej warstwy abstrakcji pozwala ukryć złożoność i udostępnić pojedynczą, scentralizowaną konsolę do koordynowania i zarządzania. Upraszcza to użytkowanie systemu i zarządzanie nim bez narzucania ograniczeń, a zarazem przygotowuje całość do wprowadzania automatyzacji.

Bezpieczeństwo

Integralnym aspektem każdej architektury centrum danych przedsiębiorstwa powinno być zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników, aplikacji, danych i sieci. Nasze rozwiązania zabezpieczeń do centrów danych obejmują segmentację sieci przedsiębiorstwa, zapory następnej generacji z wykrywaniem włamań, zapory aplikacji internetowych i ochronę przed atakami DDoS.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Zatem najkrócej rzecz ujmując: topologia logiczna serwerów, usług i bram warstwy 3 niewiele się różni od centrów danych sprzed 10 lat. Kluczowa różnica polega na tym, że odpowiednie łączenie komponentów polega teraz na klikaniu opcji w interfejsie graficznym, a nie przenoszeniu urządzeń, zapełnianiu stelaży i podłączaniu kabli.
- Mohamed El Haddouchi, Director Solutions & Innovation, Infradata

Korzyści biznesowe

Infrastruktura chmurowa następnej generacji upraszcza procesy obsługi IT. Wprowadzenie w pełni zautomatyzowanej, skalowalnej i przewidywalnej infrastruktury pozwala zmniejszyć koszty operacyjne nawet o 67% i zwiększa wartość strategiczną dla biznesu.

Ograniczaj koszty i skracaj czas wprowadzania na rynek dzięki nowym usługom.

Wykorzystaj oferowaną przez Infradata obsługę rozwiązań wielu dostawców, aby uniknąć trwałego przywiązania do dostawcy.

Zabezpiecz się na przyszłość z architekturą pozwalającą sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom technicznym i biznesowym.

Wybierz kompleksowe rozwiązanie centrum danych obejmujące projekt, architekturę, wybór technologii, wdrożenie, integrację, migrację, pomoc techniczną i usługi serwisowe.

Zaufany partner w transformacji cyfrowej.

Perfekcyjna realizacja projektów

Skuteczna realizacja projektów dzięki unikatowej metodologii wdrożenia

Bezpośredni dostęp do specjalistów

Wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca odpowiednie certyfikaty oraz doskonałą znajomość branży.

Wszechstronność i efektywność

Najwyższa jakość, szybkość działania i dopasowanie do potrzeb klienta.

Niezależność w działaniu

Projektujemy i dostarczamy najlepsze rozwiązania z bogatej oferty naszych partnerów.

Kompleksowe podejście do bezpieczeństwa

Od punktu końcowego do brzegu sieci.

Udokumentowane doświadczenie

Dostarczamy usług i rozwiązań na całym świecie.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej