Cloud Networking

Rozwiązania w zakresie chmur hybrydowych

Stwórz idealną chmurę dla Twojej firmy.

Chmura stanowi podstawę udanej i efektywnej kosztowo transformacji IT.

Chmura publiczna to idealne rozwiązanie dla firm budujących infrastrukturę od podstaw. Pozwala ono na stworzenie, przy minimalnym nakładzie pracy, skalowalnego centrum danych, którego przepustowość rośnie lub maleje w zależności od realnego zapotrzebowania. Koszty utrzymania tego rozwiązania są w 100% operacyjne i wiążą się z faktycznym wykorzystaniem zasobów. W rzeczywistości jedynie 12% firm posiadających infrastrukturę IT polega wyłącznie na chmurze publicznej. Większość organizacji wykorzystuje model hybrydowy.

Hybrid Cloud

Nawet firmy, które zaczynają od infrastruktury opartej w całości na chmurze publicznej, w pewnym momencie decydują się na wdrożenie także rozwiązań lokalnych. Dlaczego warto zrezygnować z modelu, który przewiduje czyste koszty operacyjne, na rzecz modelu dodatkowo obciążonego kosztami inwestycyjnymi i stałymi kosztami operacyjnymi? Odpowiedź jest prosta: to się opłaca.

Dostawca chmury ponosi koszty związane z utrzymaniem odpowiednio wydajnej infrastruktury, i chociaż ryzyko finansowe rozkłada się na wielu klientów o różnych zapotrzebowaniach, to koszty te i tak wliczane są w cenę usługi. Jeśli zatem wiesz, jakie są minimalne środki niezbędne do utrzymania stałej przepustowości Twojego centrum danych, warto zastanowić się, czy nie lepiej zbudować i obsługiwać infrastrukturę na własny rachunek.

Tak samo, jak warto zastanowić się, czy lepiej wziąć taksówkę, wypożyczyć samochód czy może go kupić, biorąc pod uwagę to, jak często i w jakim celu potrzebujesz transportu. Problemy związane ze zmianami zapotrzebowania w zakresie przepustowości czy wydajnością chmury prywatnej można łatwo rozwiązać, zwiększając przepustowość w środowisku publicznym. 

Wdrożenie infrastruktury prywatnej może także ułatwić zachowanie zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych oraz pomoże zachować kontrolę nad danymi. Rozwiązanie to umożliwia również utrzymanie starszych aplikacji, które nie są kompatybilne z chmurą.

Jak możemy Ci pomóc?

Nowoczesne centrum danych optymalizuje proces dostarczania aplikacji tradycyjnych i chmurowych oraz redukuje strukturę kosztów IT, dzięki czemu zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na rozwój innowacji. Infradata od 13 lat zajmuje się budowaniem publicznych i prywatnych centrów danych oraz dostarczaniem rozwiązań klasy operatorskiej w zakresie sieci WAN. Nasze doświadczenie w obszarze hostingu i obszerny katalog partnerów biznesowych świadczą o tym, że dysponujemy odpowiednim know-how, aby zbudować dla Ciebie infrastrukturę chmury prywatnej lub podłączyć ją do chmury publicznej i stworzyć niezawodną, elastyczną infrastrukturę.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej