Mobile Solutions

MVNO/MVNE

Trudności z przyspieszaniem innowacji

W porównaniu z dużymi operatorami firmy MVNO/MVNE i mniejsi operatorzy muszą mierzyć się z dodatkowymi trudnościami. Przy wprowadzaniu nowych usług i rozwiązywaniu problemów z integracją firmy te są silnie uzależnione od swoich dostawców rozwiązań sieciowych. W znacznym stopniu niweluje to jeden z ich kluczowych atutów, jakim jest zdolność szybkiego dostarczania innowacyjnych, indywidualnie dopasowanych usług. Elastyczność pozwalająca szybko wprowadzać innowacje w całym ekosystemie jest w świecie MVNO coraz ważniejsza.

Większość operatorów przyznaje, że ma trudności ze skracaniem czasu wprowadzania nowych usług na rynek. Szczególnie mniejsi operatorzy są w znacznym stopniu uzależnieni od dostępności dostawców infrastruktury i ich gotowości do współpracy.

Koniec z przywiązaniem do jednego dostawcy

Rozwiązanie Infradata BFX pozwala niezależnie obsługiwać różne zastosowania obejmujące systemy i własnościowe technologie różnych dostawców. Brama interfejsów BFX to kontroler sygnalizacji Diameter następnej generacji, stanowiący pojedyncze rozwiązanie wzajemnej komunikacji i routingu między protokołami Diameter, RADIUS, SS7 i informatycznymi w dowolnych kombinacjach. Dostępne w rozwiązaniu BFX graficzne środowisko koordynacji usług umożliwia użytkownikom konfigurowanie zaawansowanych zastosowań bez konieczności tworzenia skryptów ani angażowania dostawcy. Sukces w dziedzinie LTE będzie zależeć od zdolności szybkiego wdrażania wyróżniających się usług. Rozwiązanie BFX oznacza dla mniejszych operatorów elastyczność, opłacalność i duże możliwości dostosowywania usług — niezależnie od dostawców i konkretnych technologii.

Odzyskaj kontrolę

Rozwiązanie BFX stwarza firmom MVNO/MVNE i mniejszym operatorom możliwość odzyskania kontroli nad siecią sygnalizacyjną. Dzięki kontrolerowi BFX operatorzy mogą samodzielnie i niezwłocznie podejmować działania niezbędne do wprowadzania usług i rozwiązywania problemów sygnalizacyjnych występujących w środowiskach z produktami wielu dostawców w sieciach 3G, 4G, Wi-Fi, stacjonarnych i informatycznych. Operatorzy korzystający z rozwiązania BFX mogą działać we własnym zakresie i wyeliminować długotrwałe interwencje z udziałem dostawców produktów i integratorów systemów. BFX to jedyny kontroler sygnalizacyjny Diameter pozwalający faktycznie przejąć kontrolę nad siecią sygnalizacyjną, dodawać funkcje sieciowe bez modyfikowania istniejących systemów i samodzielnie rozwiązywać problemy z sygnalizacją w środowiskach obejmujących produkty wielu dostawców. Z rozwiązaniem BFX firmy MVNO/MVNE i mniejsi operatorzy mogą przyspieszyć wprowadzanie innowacji na swoich rynkach, a jednocześnie ograniczać koszty integracji i sprzętu na poziomie strukturalnym.

Korzyści

Firmy MVNO/MVNE i operatorzy mogą wykorzystywać atuty rozwiązania BFX, aby poprawiać swoją pozycję na silnie konkurencyjnym rynku:

  • Mniejsze uzależnienie od dostawców i integratorów systemów w połączeniu z elastycznością, jaką daje możliwość samodzielnego zarządzania złożonymi zastosowaniami w sieciach szerokopasmowych.
  • Szybsze wprowadzanie na rynek nowych produktów sieciowych — z rozwiązaniem BFX czas integracji liczy się w dniach, a nie tygodniach czy wręcz miesiącach.
  • Integracja z gotowymi produktami: wbudowana obsługa routingu i negocjacji Diameter, konwergencji telefonii stacjonarnej i mobilnej, roamingu danych 3G/LTE, integracji przenoszenia obciążenia na sieci Wi-Fi, przenoszenia numerów, M2M/IoT itd.
  • Łatwa obsługa: konfigurowanie rozwiązania BFX odbywa się w całości w graficznym interfejsie użytkownika, bez konieczności tworzenia skryptów ani angażowania dostawcy.
  • Niższe koszty integracji systemów szerokopasmowych: wprowadzenie rozwiązania BFX jest często tańsze niż realizacja pojedynczego żądania zmiany na platformie podstawowej.
  • Wydłużenie okresu opłacalności systemów: dodawanie wymaganych funkcji łączności z rozwiązaniem BFX pozwala zastępować modernizację lub wymianę systemów.
  • Niezależność od sprzętu: BFX jest rozwiązaniem definiowanym programowo, które umożliwia używanie standardowego, powszechnie dostępnego sprzętu oraz obsługuje wirtualizację i wdrożenia chmurowe.

Twoi specjaliści Infradata

Nagradzana firma Infradata jest partnerem Infradata i specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań. Zespół Infradata ma w swoich szeregach wielu certyfikowanych inżynierów. Infradata postrzega naszych pracowników jako świetnych specjalistów i ambasadorów rozwiązań Infradata. Oznacza to, że Infradata może pochwalić się niezbędną wiedzą techniczną i praktycznym doświadczeniem, aby prawidłowo ocenić Twoje wymagania biznesowe oraz tak zaprojektować i wdrożyć rozwiązania Infradata oraz tak nimi zarządzać, aby odpowiadały one Twoim potrzebom.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej