Rozwiązania sieci WAN

Nowa generacja sieci WAN.

Główne wyzwania związane z budową sieci rozległych (WAN) uległy w ciągu ostatniej dekady poważnym zmianom. W przeszłości kluczowe znaczenie przy projektowaniu sieci WAN miała lokalizacja użytkowników względem centrum danych oraz wymagana przepustowość połączeń między użytkownikami a centrum danych. Za obsługę połączeń i dostępność aplikacji w centrum danych dla użytkowników odpowiadały tradycyjne routery ze standardowymi protokołami routingu, takimi jak OSPF i BGP. Udostępnienie nowego połączenia mogło zająć kilka tygodni czy nawet miesięcy — lecz obecnie każdy oczekuje łączności w kilka godzin.

Zmienność sieci WAN

Sieć rozległa i Internet były w przeszłości odrębnymi sieciami, które można było połączyć w centrum danych za pośrednictwem pojedynczej zapory. Jednak obecnie ten podział nie jest już tak wyraźnie zarysowany. Aplikacje i dane są coraz częściej przechowywane w Internecie. Aplikacje korzystające z sieci WAN to już nie tylko poczta elektroniczna i przesyłanie plików — teraz mamy również telefonię, wideorozmowy i inne aplikacje czasu rzeczywistego. Użytkownicy pracują dziś równie często w biurze, co poza nim, lecz niezależnie od miejsca oczekują dostępu do tych samych aplikacji z taką samą wygodą obsługi. Administratorzy systemów organizacji odpowiadają za wygodę pracy użytkowników i bezpieczeństwo, choć używane aplikacje często znajdują się poza lokalną infrastrukturą. Co gorsza, nawet optymalnie zbudowana sieć WAN może się w przyszłym tygodniu okazać przestarzała.

WAN Solutions

W przeszłości działaniem sieci sterowały protokoły sieciowe, jednak obecnie łączność sieciowa jest coraz częściej realizowana jako funkcja oprogramowania. Modele sieci definiowanych programowo, a więc SDN i SD-WAN, to znacznie więcej niż hasło marketingowe — to zupełnie nowe spojrzenie na istotę sieci i jej znaczenie dla organizacji, niezależnie od konkretnych wymogów użytkowników i aplikacji. Zastosowanie modeli SDN i SD-WAN pozwala korygować strukturę sieci przy minimalnych kosztach i nakładach pracy, często z możliwością automatyzacji zmian.

Infradata może pomóc

Firma Infradata ma 14 lat doświadczenia w budowaniu rozwiązań WAN dla przedsiębiorstw i operatorów. Dzięki naszemu doświadczeniu i rozległym kontaktom z operatorami dysponujemy wiedzą praktyczną pozwalającą wspomagać klientów w ewolucyjnej budowie nowej sieci WAN dostosowanej do wymogów aplikacji (z uwzględnieniem newralgiczności i pracy w czasie rzeczywistym), lokalizacji użytkowników i lokalizacji aplikacji — w centrum danych lub w chmurze.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej