Rozwiązania dla dostawców usług

Metro Ethernet

Tani, wyjątkowo niezawodny, bezpieczny i łatwy w utrzymaniu.

Wykorzystanie szybko rosnących rynków usług świadczonych przez sieć Metro Ethernet.

Choć Ethernet został pierwotnie opracowany z myślą o budowie lokalnych sieci komputerowych (LAN), to jednak technologia ta i jej niski koszt (w porównaniu do ATM), a także rozpowszechnienie wśród dostawców doprowadziły do coraz powszechniejszego stosowania tej technologii w miejskich sieciach komputerowych (MAN). Ponieważ standardy Ethernetu wciąż ewoluują, technologia ta jest zarówno wysoce dostępna jak i posiada wiele różnych funkcji, a obecnie, gdy dostępny jest standard Ethernet 100 Gb/s, oferuje również dużą przepustowość.

Metro Ethernet Forum

Wraz z rozpowszechnianiem się Ethernetu dostrzeżono potrzebę wprowadzenia dodatkowych standardów, których celem byłoby zagwarantowanie jakości i dostępności w sieciach zbudowanych z urządzeń różnych typów. Powstało stowarzyszenie Metro Ethernet Forum (MEF), które liczy obecnie ponad 200 dostawców sprzętu. Członkowie stowarzyszenia współpracują ze sobą w celu stworzenia ram elastycznych, pewnych i skoordynowanych ze sobą usług na całym ogólnoświatowym rynku producentów urządzeń.

Carrier Ethernet

MEF zastosowało koncepcję Carrier Ethernet do dalszego rozwinięcia definicji Ethernetu w taki sposób, aby standardu tego można było używać poza sieciami LAN jako usługi klasy operatorskiej. W tym celu zdefiniowanych zostało kilka różnych typów usług Ethernet dla konsumentów.

Rodzaje usług Ethernet

  • Prywatna linia Ethernet (E-Line) – usługa point to point (punkt – punkt)
  • Sieć LAN Ethernet (E-LAN) – usługa multipoint to multipoint (wiele punktów – wiele punktów)
  • Drzewo Ethernet (E-Tree) – usługa point to multipoint (punkt – wiele punktów)
  • Dostęp do sieci Ethernet – hurtowa usługa ethernetowa

Ethernet over MPLS

Technika MPLS często służy do przesyłania ruchu ethernetowego w sposób podobny jak określone powyżej typy Carrier Ethernet – na przykład sieć VPLS jest równoważna sieci E-LAN w tym sensie, że zapewnia usługi typu punktów – wiele punktów. MPLS PseudoWires jest z kolei równoważny z usługami E-Line w tym sensie, że zapewnia usługi typu punkt – punkt. 

W czym może pomóc Infradata?

Infradata ma ponad 14 lat doświadczenia w dostarczaniu klientom rozwiązań obsługujących techniki Ethernet i MPLS. Posiadamy także bardzo bogate doświadczenie w dziedzinie dostarczania rozwiązań z zakresu Metro Ethernet, które są niedrogie, ale charakteryzują się wysoką dostępnością. W szczególności, do dostarczania usług Metro Ethernet, używamy technologii firm Juniper Networks, RAD i ADVA.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej