Rozwiązania dla dostawców usług

Sieć szkieletowa

Wysokowydajne rozwiązania z zakresu sieci szkieletowej.

W miarę jak rośnie nasze zapotrzebowanie na usługi pożerające coraz większe ilości danych, dostawcy muszą wciąż inwestować w łącza i routery o wysokiej przepustowości, tak aby zapewnić odpowiedni poziom jakości usług (QoS), którego oczekują klienci. Dodatkowo, ponieważ rosną ceny energii, a w niektórych lokalizacjach wprost trudno ją zapewnić w odpowiedniej ilości, w miarę rozrastania się swoich sieci dostawcy muszą więc szukać rozwiązań wydajnych i energooszczędnych.

Rozwój usług

W miarę jak zwiększa się liczba usług oferowanych przez sieć, powstaje oczekiwanie, aby usługi te można było łatwo konfigurować, a często także aby mogli to zrobić sami odbiorcy. Dostawcy przyglądają się więc rozwiązaniom sieciowym definiowanym programowo, tak aby usługi dla odbiorców móc świadczyć na różnych poziomach, a docelowo także, aby umożliwić samodzielne korzystanie z usług w sieci, co zmniejszyłoby koszty operacyjne dostawców.

Rozszerzona płaszczyzna sterowania

O ile MPLS nadal jest „najchętniej wybieranym protokołem”, o tyle wielu dostawców przybliża jego stosowanie do klienta przez rozszerzenie jego stosowalności na krawędź sieci, aby lepiej świadczyć swoje usługi, niektórzy dostawcy zaczynają zaś rozważać używanie nowszych rozwiązań takich jak Segment Routing i SD-WAN.

Sieci optyczne

W miarę zwiększania się szerokości pasma dostawcy zaczynają wykorzystywać ciemny światłowód („dark fibre”) i techniki takie jak CWDM (Course Wave Division Multiplexing) i DWDM (Dense Wave Division Multiplexing), bądź dostarczając osobne urządzenia optyczne, bądź używając interfejsów WDM bezpośrednio w routerach.

W czym może pomóc Infradata? 

Infradata współtworzy infrastrukturę sieci szkieletowej już od ponad dekady i posiada dogłębną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie technik sieciowych zarówno tradycyjnych pakietowych jak i światłowodowych. Nasze rozwiązania tworzyliśmy dla niektórych z największych dostawców w Europie.

Nasze świetnie wyszkolone zespoły techniczne (co potwierdzają otrzymane certyfikaty) są w stanie zaprojektować i dostarczyć sieci szkieletowe wykorzystując najnowsze technologie od dostawców takich jak Juniper Networks – firmy, która specjalizuje się w urządzeniach trasujących w wersjach zarówno low- jak i high-endowych, które można dowolnie skalować: przepustowość może być rzędu od Gb/s do Tb/s. 

Nasz know-how w zakresie sieci optycznych pozwala nam dostarczać sieci o wysokiej przepustowości, zbudowane na bazie produktów oferowanych przez BTI i ADVA Optical Networking oraz obsługujące zarówno CWDM jak i DWDM. 

Kontroler Northstar marki Juniper Networks jest wiodącym kontrolerem SD-WAN, który może sterować dużymi sieciami szkieletowymi oraz zdefiniowanymi w nich usługami.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej