Rozwiązania dla dostawców usług

Zakończenie szerokopasmowe

Next-Generation B-RAS and BNG Solutions.

Usługi szerokopasmowe dla odbiorców końcowych przygotowuje się pod kątem wymiany lokalnej, gdzie trafiają one do koncentratora cyfrowych linii abonenckich (DSLAM) lub wielousługowego węzła dostępowego (MSAN).

W wielu krajach dostawca jest właścicielem powyższych urządzeń i oferuje hurtową usługę szerokopasmową innym dostawcom usług internetowych (ISP). W powyższym procesie dostawca tuneluje ruch od użytkowników z powrotem przez swoją sieć z DSLAM do węzła zakończenia szerokopasmowego posiadanego przez końcowego ISP.

Serwer zdalnego dostępu szerokopasmowego (Broadband Remote Access Server – B-RAS) lub szerokopasmowa brama sieciowa (Broadband Network Gateway – BNG) kończy następnie tunelowany ruch, przeprowadza uwierzytelnianie i dostarcza usługę użytkownikowi. 

Ponieważ usługi szerokopasmowe rozrosły się do ofert zawierających wiele różnych usług, nierzadko zdarza się, że przez jedno połączenie szerokopasmowe przesyłane są dane, usługi wideo i usługi głosowe. Taka sytuacja wymaga od ISP możliwości rozróżnienia powyższego ruchu i odpowiedniego obsłużenia go.

Z uwagi na uwarunkowania geograficzne, urządzenia typu BNG często muszą obsługiwać wiele tysięcy użytkowników, z których każdy może korzystać z różnych usług wymagających różnego poziomu jakości usługi (QoS).

W konsekwencji, urządzenie BNG musi być w stanie obsługiwać duże ilości danych, kolejek i sesji, tak aby móc sprostać potrzebom zróżnicowanej bazy klientów usługodawcy internetowego, w której znajdują się zarówno odbiorcy domowi jak i klienci biznesowi pracujący na tym samym urządzeniu.

Jako partner Juniper Networks, Infradata oferuje zakończenia szerokopasmowe na poziomie światowym, używając routerów serii MX. Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i wspieraniu wdrożeń (na małą i dużą skalę) technologii zakończeń szerokopasmowych dla klientów z całego świata.

Kontakt handlowy

Porozmawiaj z ekspertem branżowym. Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na twój biznes.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej