Globalna zarządzana sieć SD-WAN

Zwiększ możliwości swojej sieci dzięki elastycznemu i niezawodnemu rozwiązaniu SD-WAN dostosowanemu do obsługi aplikacji

Zwiększ dostępność i bezpieczeństwo sieci, aby zyskać pełną kontrolę i dostęp do informacji na temat swojego przedsiębiorstwa.

Cyfrowa transformacja wymaga zwiększenia elastyczności sieci, które muszą wspierać przedsiębiorstwa w obsłudze klientów znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz więcej klientów korzysta z aplikacji opartych na chmurze w swoich organizacjach, ale często wymagają one wysokiej przepustowości i nadmiernie obciążają sieć.

Tradycyjne architektury WAN są złożone i statyczne — opierają się na fizycznym sprzęcie sieciowym, który musi zostać skonfigurowany w siedzibie klienta. Te czynniki sprawiają, że zarządzanie tymi sieciami jest czasochłonne i kosztowne. Dlatego zarządzana sieć SD-WAN szybko stała się preferowanym rozwiązaniem pozwalającym na ekonomiczne wykorzystanie Internetu w przedsiębiorstwie. Rozwiązanie SD-WAN oferuje szereg kluczowych funkcji i zalet:

  • Możliwość wykorzystania wielu form łączności, w tym łączności szerokopasmowej
  • Dynamiczny wybór ścieżki
  • Funkcja Zero-Touch Provisioning
  • Scentralizowane zarządzanie
  • Znaczne ograniczenie kosztów

Dlaczego warto wybrać zarządzaną sieć SD-WAN?

Sieć SD-WAN doskonale nadaje się do rozwiązywania problemów z aplikacjami w sieci. Umożliwia także raportowanie w oparciu o dane aplikacji. Obie te funkcje działają najlepiej bez kodowania lub tylko z kodowaniem payload. Sieć SD-WAN pozwala na wykorzystywanie innowacyjnych technologii i rozwiązań. Gwarantuje dostępność usług i sieci oraz zwiększa ich wydajność.

Wartość podstawowej sieci SD-WAN jest oczywista. Organizacje nie tylko oszczędzają pieniądze, ale także korzystają na zwiększonej elastyczności przedsiębiorstwa i wydajności pracowników. Rozwiązanie to umożliwia również działom IT szybsze wdrażanie nowych aplikacji i skrócenie czasu trwania operacji.

Pierwsi użytkownicy sieci SD-WAN posiadają zwykle wysoce wyspecjalizowane działy informatyczne, które tworzą własne rozwiązania SD-WAN. Wraz z rozwojem rynku coraz więcej mniej zaawansowanych technicznie organizacji jest gotowych do wdrożenia sieci SD-WAN. Zamiast polegać na modelu tworzonym samodzielnie, wiele przedsiębiorstw poszukuje zarządzanych sieci SD-WAN, które można zakupić jako usługę. Ponieważ zarządzana sieć SD-WAN jest ekonomiczna, elastyczna i pozwala na korzystanie z oprogramowania niezależnego od sprzętu, gwarantuje niezawodność i wysoką wydajność.

Na drugim końcu spektrum znajduje się sieć SD-WAN jako usługa, która jest dostarczana przez globalnych dostawców telekomunikacyjnych. W wielu przypadkach przedsiębiorstwa rozważają przejście z rozwiązania MPLS na rozwiązanie SD-WAN jako usługę dostarczaną przez tego samego dostawcę. Usługi te charakteryzują się zazwyczaj „uniwersalnym” profilem z ustandaryzowanym stosem SD-WAN. W tym scenariuszu globalne przedsiębiorstwa nie mogą w pełni wykorzystać zalet sieci SD-WAN, ze względu na ograniczoną elastyczność i możliwości kontroli. 

Global Managed SD-WAN benefits

Niższe koszty i większa wydajność aplikacji

Badania wykazują, że nawet 40% wydatków na zasoby informatyczne stanowią cykliczne opłaty na rzecz dostawców usług WAN. Zarządzanie infrastrukturą pociąga za sobą dodatkowe koszty, podczas gdy przestoje i przerwy w dostępności sieci WAN nadprogramowo obciążają budżet organizacji.

Wprowadzenie zarządzanych sieci SD-WAN polega na utworzeniu warstwy sieci wirtualnej, która umożliwia organizacjom płynne łączenie opłacalnych usług VPN przez IP z tradycyjnymi (i bardziej kosztownymi) łączami prywatnymi bez zwiększania złożoności ani pogarszania wygody użytkowania. Zwiększenie przepustowości wymaga jedynie dodania nowego łącza i podłączenia go do routera SD-WAN.

Zwiększ wydajność aplikacji w chmurze

Dzięki zoptymalizowanemu dostępowi i ścieżkom do wszystkich aplikacji w chmurze prywatnej, publicznej i centrum danych, zarządzana sieć SD-WAN zwiększa wydajność aplikacji. Zapewniając wydajność aplikacji, możesz stworzyć dynamiczną uproszczoną sieć WAN o niższych kosztach i przenieść zarządzanie siecią do chmury, ograniczając koszty lokalnego sprzętu i rozproszonego zarządzania. Zarządzanie hybrydową siecią WAN jest również uproszczone dzięki centralizacji zarządzania siecią, usprawnieniu administracji polityką przedsiębiorstwa i zwiększeniu bezpieczeństwa.

Talk with an Expert

Speak with a solutions expert or architect. Give us a call or leave a message. Our team is ready for your business.

Zalety zarządzanych sieci SD-WAN

Zwiększ elastyczność przedsiębiorstwa i przyspiesz proces cyfryzacji dzięki usłudze zarządzanej sieci SD-WAN firmy Infradata. Popraw doświadczenie pracowników i klientów, zwiększając wydajność aplikacji, niezależnie od tego, czy są one hostowane na miejscu, w centrum danych czy w chmurze. Dzięki zwiększeniu liczby aplikacji przenoszonych do chmury zarządzana sieć SD-WAN oferowana przez firmę Infradata pomaga w zapewnieniu najbardziej bezpośredniej i bezpiecznej ścieżki ruchu.

W pełni zarządzane dostarczanie usług

Monitorowanie infrastruktury przez całą dobę, 7 dni w tygodniu

Sieć WAN niezależna od operatora

Zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa sieci

Wsparcie w zakresie rozwiązań różnych dostawców

Bezobsługowa konfiguracja

Znaczne obniżenie kosztów sieci

Usługi zarządzane SD-WAN firmy Infradata

Zapraszamy w podróż do nowoczesnego rozwiązania SD-WAN.

Skontaktuj się z nami

Twój zaufany partner w zakresie zarządzanej sieci SD-WAN

Firmy rozproszone geograficznie często mają setki oddziałów połączonych z lokalizacjami serwerów centralnych lub obiektami centrali. Ze względów bezpieczeństwa ruch aplikacji w chmurze jest często przesyłany wstecz z oddziału przez drogie łącza WAN do lokalizacji serwera centralnego zanim zostanie przekazany do Internetu. Taki proces jest kosztowny, a jego wydajność jest często zmniejszona z powodu ograniczenia przepustowości sieci WAN w oddziale i dodatkowych opóźnień wynikających z połączeń międzysieciowych.

Jednocześnie każda organizacja obsługuje dziś aplikacje, które mają kluczowe znaczenie dla jej działalności. Gdy te aplikacje przestaną działać, firma nie może funkcjonować. Gdy pracują nieefektywnie lub wolno, spada wydajność przedsiębiorstwa, co przekłada się bezpośrednio na utratę dochodów. Obecnie te istotne dla biznesu aplikacje działają w chmurze i są dostępne za pośrednictwem połączenia internetowego.

Dzięki zarządzanej sieci SD-WAN problemy te zostały rozwiązane. Aplikacje wymagające krótkiego czasu reakcji, takie jak narzędzia do przesyłu wiadomości głosowych i obrazu wideo, mogą być obsługiwane za pośrednictwem sieci VPN przez IP, podczas gdy ważne aplikacje SaaS — za pośrednictwem Internetu w celu bardziej efektywnego wykorzystania sieci WAN. Można przezwyciężyć problemy z bezpieczeństwem i wydajnością sieci podstawowej zamiast kierowania ruchu wokół problemu. Zarządzana sieć SD-WAN firmy Infradata zwiększa satysfakcję użytkowników i poprawia wykorzystanie zasobów, a także gwarantuje wyższą wydajność aplikacji, zwiększoną produktywność oraz niższe koszty przepustowości.

Inżynierowie firmy Infradata specjalizujący się w dziedzinie sieci, chmury i rozwiązań SD-WAN pomagają klientom w wybraniu i zaprojektowaniu rozwiązania SD-WAN najlepiej dostosowanego do infrastruktury organizacji — czy to w formie usługi zarządzanej, czy rozwiązania utrzymywanego we własnym zakresie przez klienta.

Usługi zarządzane SD-WAN firmy Infradata

Zapraszamy w podróż do nowoczesnego rozwiązania SD-WAN.

Infradata oferuje usługi zarządzane SD-WAN w modułowym formacie. Możesz wybrać konkretne usługi SD-WAN i dostosować sieć do swoich potrzeb, aby uzyskać maksymalną elastyczność i kontrolę. Razem z Tobą utworzymy strategię, plan działań i zajmiemy się planowaniem projektów.

KROK 1: Konsultacja i projekt

PROJEKT SIECI SD-WAN DLA TWOICH POTRZEB

Pracujemy nad zrozumieniem Twoich konkretnych wymagań i projektujemy rozwiązanie pasujące do Twoich potrzeb. Działania te obejmują wybór odpowiedniej łączności, uwzględnienie wymogów niezwiązanych z SD-WAN oraz dobór precyzyjnie skalowanego sprzętu SD-WAN.

KROK 2: Zakupy i logistyka

ŁATWE PRZENIESIENIE SPRZĘTU SD-WAN DO TWOJEJ LOKALIZACJI

Pozyskujemy i dostarczamy sprzęt do ponad 120 krajów. Obsługujemy zakupy i logistykę, a w trakcie całego procesu na bieżąco informujemy Cię o dostępności i terminach.

KROK 3: Instalacja i wprowadzenie

PROSTA KONFIGURACJA DLA SPRZĘTU SD-WAN

Nasi eksperci ds. sieci, certyfikowani inżynierowie, doświadczeni architekci i dostawcy umożliwiają nam instalowanie i wprowadzanie sprzętu SD-WAN na całym świecie. Na żądanie nasi inżynierowie są również w stanie podłączyć sprzęt do korporacyjnej sieci LAN.

KROK 4: Konfiguracja i integracja

SPRAWNA INTEGRACJA TWOICH LOKALIZACJI Z SIECIĄ

Wykorzystując znajomość wielu technologii SD-WAN, nasi inżynierowie skonfigurują uzgodnione parametry dla każdej lokalizacji, integrując je z uzgodnionym projektem sieci. Obejmuje to migrację z dotychczasowych sieci MPLS, koordynację podmiotów zewnętrznych i wiele innych działań.

KROK 5: Zarządzanie i obsługa

GLOBALNE ZARZĄDZANIE TWOIM ROZWIĄZANIEM SD-WAN

Twoje rozwiązanie SD-WAN jest w pełni kontrolowane i zarządzane przez ekspertów, zachowując elastyczność dla globalnego zoptymalizowania ścieżek trasowania i ułatwiając zarządzanie klasycznymi strukturami WAN.

Potrzebujesz konsultacji eksperta?

Skontaktuj się z nami już dziś.

Zadzwoń do nas lub zostaw wiadomość. Nasz zespół jest gotowy na Twoją firmę.

Zostaw wiadomość +48 22 5671740 Zapytaj o wycenę

Ta witryna korzysta z plików cookie. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej